Руска синя

Ангорски, британски, норвежки, руски - мястото им е тук :-)

Re: Руска синя

Мнениеот crescendos » Пон Сеп 08, 2014 9:00 pm

Моето коте е от тази порода, взех го от обява в сайта OLX. Жената раздаваше котилото, не продаваше. Това се случи през м. юли т.г., мъникът сега е на три месеца и половина.
Принципно в България няма развъдник за тази порода котки, поне аз не знам за легален такъв. Мога да кажа от личен опит, че няма да сгрешиш, ако си вземеш такова животно. За разлика от другите породи, козинката им е къса, не се сплъстява, няма онази специфична миризма на котешка козина дори когато животното не се къпе често от стопанина.
Моят котарак е още бебе, но до момента не ми е правил бели из къщи, пишка и ака в тоалетната. Когато му кажа - има ли пиш?, запомнил е думичката "пиш" и се изхожда. Не е капризен към храна, храня го и със суха гранулирана храна нисък клас, и с мокра домашна. Тук има достатъчно привърженици на високия клас гранули - Орижен, Еукануба, РК и др., но мога да кажа на префърцунените стопани на котета, че ако животното поема достатъчно течности и се храни редовно, има си режим и т.н., няма опасност от запушвания на уретрата. Друг мит е, че котките имали нужда от разнообразни по вид гранули. Това не е вярно. Ако гранулите са пълноценни и допадат на животното, котките нямат проблем да ядат от един и същи вид всеки ден, стига да са калорични, т.е. да имат достатъчно животински белтъчини в себе си и по-малко от растителен произход. Тези дни прочетох нещо важно - котетата не трябва да се кастрират преди да са навършили година-година и половина, защото все още им е недоразвита пикочо-половата система и могат да се появят болежки по-късно и запушвания. Моят изобщо няма да го кастрирам, не желая и не ми пука, че ще маркира след време, дори смятам да го заведа като порасне "на мацка". Ветеринарите не препоръчват да се дават пилешки кокалчета на котки, за да нямат проблеми при преработката им в стомаха и червата, но моето хайванче обожава счукани на дребно пилешки кости. Давам като добавка витамини за малки котета, полски. Обожава пресни домати нарязани и по-мазничка храна, риба. Доста е палав и игрив, беснее вечер по коридорите с една изкуствена мишка от плат, но това е нормално. Кръстил съм го Мишо, защото цветът на козинката е миши.
Скоро ще му купя драскалка с топче, тип валенгер, иначе си има всичко друго.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
crescendos

Мнениеот Pepito » Нед Сеп 14, 2014 11:40 am

Браво crescendos, продължавай все така. Имаш стил, не може да ти се отрече. :D
Сигурен съм, че в същия стил се грижиш и за себе си и за семейството си ако имаш такова (в което много се съмнявам).
Аватар
Pepito

Мнениеот crescendos » Пет Окт 31, 2014 9:42 am

Мога да се похваля, че си взех още едно коте от породата Руска синя, обаче женско, по обява в нета. Ако е рекъл господ, догодина може да има и бебчета вкъщи. Нека пораснат...
Pepito, и на теб желая всичко най-добро!
crescendos

Мнениеот natispain » Нед Ное 02, 2014 10:04 am

Продължавай все така, после бебчетата задължително ги продавай.
Аватар
natispain

Мнениеот crescendos » Пон Ное 03, 2014 3:05 pm

Ще се направя, че не съм прочел последните два поста - твоят и на Pepito. Нямам нужда от хейт, а един хейтър (или повече) се обезоръжава, когато не го отразяваш. Така че си съскайте колкото искате, желая ви безсмъртие.
crescendos

Мнениеот svetlito78 » Пон Ное 03, 2014 4:20 pm

crescendos написа:Ще се направя, че не съм прочел последните два поста - твоят и на Pepito. Нямам нужда от хейт, а един хейтър (или повече) се обезоръжава, когато не го отразяваш. Така че си съскайте колкото искате, желая ви безсмъртие.

Хейтър си ти, но не към хората, а към животните и съм сигурна, че езика ти е раздвоен от съскане...
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот crescendos » Пон Ное 03, 2014 5:20 pm

Благодаря, много си мила! Като цяло този форум е пълен с добронамерени и позитивни хора, усмихнати и ведри, да ти е кеф да си общуваш и да пишеш.
crescendos

Мнениеот serena70 » Пон Ное 03, 2014 6:20 pm

Вместо да се опитваш иронизираш, по-добре прочети повечко относно храненето по отношение на гранулите. Кастрирането преди 1-1.5 г. се отнася за мъжките, а не общо и за двата пола. За това дали домашните ти любимци са действително от тази порода няма да коментирам, защото съм убедена, че не разполагаш с родословие, което е единственото доказателство за принадлежност към порода, а и досега не съм видяла някой да подарява породни родословни котета, особено пък от такава рядка порода. За мен породата няма значение, но без родословие просто не е редно да се твърди, че дадено животно е от еди-коя си порода.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот shiki » Сря Авг 12, 2015 1:46 pm

Какво става, хора? Да не са ви почервенели руските сини? Никой не се хвали, никой не се оплаква? Не ви ли радват любимците, не ви ли ядосват поне малко, не правят ли белички? Напишете нещо! :roll:
Изображение
Аватар
shiki

Мнениеот shiki » Пон Фев 01, 2016 3:41 pm

В събота, 30.01.2016 г. Контесина ни напусна.....на 6 год., 10месеца и 15 дни. Напускам този сайт. Вече няма нито какво да му дам, нито какво да получа.....
Изображение
Аватар
shiki

Мнениеот serena70 » Пон Фев 01, 2016 4:28 pm

Много съжалявам за загубата ви :( :( дано някой ден душите ви отново се срещнат, на мен ми се иска да вярвам, че е възможно.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Koti&Lucy » Пон Фев 01, 2016 5:19 pm

Милото коте,нека почива в мир! :cry:
Изображение Изображение Изображение

Радвайте се осъзнато на всеки един миг от живота си и знайте, че няма нищо сигурно и постоянно. Просто нещо или някой го има точно в този момент и Вие осъзнато му се радвайте.
Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот angelsim » Пон Мар 05, 2018 12:54 am

Здравейте,

Може ли някой да ми помогне с информация от къде мога да купя Руска Синя (чистокръвна).

Тези, на които попаднах за продажба в интернет, ми се струват микс между Руска и Британска Синя.

Има ли развъдник на тази порода в България?

Благодаря предварително!
angelsim

Предишна

Назад към Други породи котки