Британска късокосместа котка

Ангорски, британски, норвежки, руски - мястото им е тук :-)

Re: Британска късокосместа котка

Мнениеот Трифон » Чет Мар 12, 2015 8:42 pm

Запознайте се с Чочко

Изображение
Аватар
Трифон

Мнениеот Bety » Сря Мар 18, 2015 7:49 pm

Голям сладур е :) Честито и много да ви радва!
Bety

Мнениеот rosen71 » Пон Май 25, 2015 12:13 pm

Bety написа:Здравейте,
Прекрасни британци има във форума! Аз съм голям фен на породата и обмислям да си взема такова коте. С мъжа ми сме млада двойка и още нямаме деца, та се чудех някой гледал ли е британка с малки деца? Как се справяте и възможна ли е тази задача? Отговорни сме и искаме като си вземем коте, да си го гледаме до края на дългия му и щастлив живот. Попрегледах темата, но видях сравнително малко информация за това и ще съм благодарна за мнения и личен опит. Чела съм разбира се доста статии за породата, но е съвсем друго човек да си поговори с реални стопани на такива питомци :) Благодаря предварително за евентуални мнения :)

Здравейте, ние имаме малко дете и малка британска принцеса. Такава любов не съм виждал.
Много по-добре е да са заедно от малки. Иначе е голям дивак и беладжийка, но си има собствена стая, и си живеем добре.
Супер красиво коте и много добре сложено.

Изображение
Последна промяна rosen71 на Пон Май 25, 2015 8:13 pm, променена общо 1 път
Аватар
rosen71

Мнениеот milenium » Пет Юни 12, 2015 6:57 pm

искам да си купя британче,но нямам представа как да разпозная дали е наистина британска късокосместа или руска синя или някаква друга синя!Очите на малките от бебета ли са им кехлибарени,или цвета се променя в по-късен етап?Осветлете ме моля който е наясно.
milenium

Мнениеот prikazka » Пет Юни 12, 2015 10:53 pm

Единствено от развъдник,който е регистриран,т.е. легален може да си купите британче със съответното родословие и договор.Никъде другаде няма гаранции,колкото и белезите да отговарят на породата.Руска синя трудно ще ви се падне,защото е доста скъпа и рядка порода,но друга синя или сива може :) Всички очички се променят известно време след отбиването.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот milenium » Съб Юни 13, 2015 8:54 am

Мерси за пояснението и понеже виждам,че сте вещи в тая тема,моето следващо запитване е къде има такъв развъдник в София или в близост? :)
milenium

Мнениеот prikazka » Пон Юни 15, 2015 1:01 am

На твое място не бих давала пари за котка при положение,че има толкова много котета по улици и приюти,които също ще те дарят с радост и няколко дни или дори часове след съвместното ви съжителство няма да забелязваш какъв цвят са очите или козината.
Ако все пак държиш на британска синя,наистина по-добре се ориентирай към развъдник,който е регистриран в една от трите организации у нас.
http://www.felinologybg.com/razvadnicibg.html
http://www.nffe-bg.com/catteries-bg.html
http://www.tica-bg.com/catteries.html

Все пак помисли дали някоя малка душичка навън не се нуждае повече от любов и грижи.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот daki_bg@abv.bg » Вто Апр 26, 2016 12:09 pm

и аз имам страхотен 7 месечен котарак
daki_bg@abv.bg

Мнениеот bscvetkova » Чет Окт 20, 2016 10:49 am

това сме ниее :) здравейте

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

free picture hosting
Аватар
bscvetkova

Мнениеот Киара » Чет Окт 20, 2016 11:17 am

Каква красота! Честито!
Аватар
Киара

Мнениеот lorena » Чет Окт 05, 2017 4:43 pm

Уважаеми господине / госпожо.

Мечтаете ли да купите къща, да изградите, да преобразувате или да ремонтирате дома си?

Необходимо ли е да сложите финансите си в ред?

Имам капитал, който ще се използва за предоставяне на кредити на физически лица в краткосрочен и дългосрочен план от 5000 € - 10,000,000 € за всеки сериозен човек иска на този заем, 3% лихва на година в зависимост от заемната сума защото е особено, че не искам да нарушават закона за лихварството. Можете да изплатите за максимум от 3 до 25 години в зависимост от сумата, която сте отпуснали. от Вас зависи да видите месечните плащания. Искам само сертифицирано разпознаване на дълг, както и някои части, които трябва да бъдат предоставени. Ти си остана; забранено банкиране и нямате полза от банките, или по-добре имате проект и имате нужда от финансиране, лош кредит или имате нужда от пари, за да плащате сметки, средства за инвестиране в бизнеса. Така че, ако имате нужда от кредит, не се колебайте да се свържете с мен, за да научите повече за условията ми. Моля, свържете се директно с мен по имейл:

lorenagadagada@gmail.com
lorena

Мнениеот Zla91 » Пон Окт 16, 2017 7:06 am

Здравейте група! Да ви представя и моята прелест Изи. Вече сме на 4-ри месеца и половина :wink:

Изображение
Изображение
Правописът е като хигиената. Сигурно може и без него, но не е същото...
Аватар
Zla91

Мнениеот serena70 » Вто Окт 17, 2017 5:52 pm

Прелест си е наистина - красавица с кехлибарени очи! Да ви е жива и здрава и много щастливи моменти заедно :)
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Предишна

Назад към Други породи котки