Пенсийка и две кучета? Възможно ли е?

Да поговорим за нашите любими мързеливи, любвеобилни и цапащи домашни любимци

Пенсийка и две кучета? Възможно ли е?

Мнениеот Anchipanchi » Пон Ное 27, 2017 11:20 am

Здравейте! Нова съм в сайта и ми е доста интересна темата, дали е възможно съжителство между куче и котка? Тук искам да спомена, че вече имам две кучета. Породата им е йоркширски териер. И Двете са женски. Майка и дъщеря са, майката на 9 години, а малката на 1. Към въпроса ми: Много искам да си взема персийска котка. Много ми харесват, мога да кажа, че ги обожавам дори. Но майка ми не иска поради доста причини. Искам вашето мнение по въпроса. Възможно ли е съжителството? Мога ли да науча котката на елементарно възпитание, като да си пикае в тоалетната? Да не къса тапетите? Да не драска по диваните? Това са единствените опасения на майка ми, поради който не иска котка във вкъщи. Никога до сега не сме гледали котка. Не знам нищо за тях. За това се обръщам към вас за помощ и съвети! Благодаря ви искрено!!
Anchipanchi

Re: Пенсийка и две кучета? Възможно ли е?

Мнениеот joro70 » Вто Ное 28, 2017 12:24 pm

Здрасти!
viewforum.php?f=10
ето това е целият раздел с въпроси за отглеждане и възпитание на котката.- четете .

Относно кучетата - познавам няколко човека , които гледат котка + 2 кучета , така че по принцип е възможно. Личен опит нямам в това отношение.
Мисля все пак, че всичко си зависи от характера , възрастта и начина на приобщаване на конкретните животни.

Почти всички котки свикват с пясъка в котешката тоалетна веднага . Така че с това не би трябвало да имате проблем.

Това с тапетите и диваните е малко по-трудно и не при всички се получава- пак си зависи от характера на конкретното животно.
Трябва си търпение и подход. Но не е невъзможно.
Преди време на една дама която ми се обади по обява за подаряване на коте , на този въпрос и отговорих - Ако дивана ви е толкова скъп ,
по добре си гушкайте дивана , вместо да си взимате коте... :D :twisted:
А пък на една друга особа , дето искаше преди да го вземе , да го занеса в клиника да му изтръгнат ноктите , просто не се сдържах да й обясня какво мисля за нея и някои нейни близки роднини :evil:

Преди да вземете котка , обмислете добре решението си . Пълно е с "милички котенца" , взимани някой друг месец или година и изхвърляни на улицата , щото на "стопанката" не й се занимавало повече...
Прочетете повечко информация . Терасите и прозорците също са проблем- трябва да са обезопасени , заради голямата вероятност котето да скочи от терасата или отворен прозорец.
Имайте предвид че Персийките имат нужда от постоянни грижи за козината, за разлика от късокосместите породи.
joro70

Мнениеот tochica » Нед Дек 03, 2017 11:04 pm

Според мен с тези изисквания, ако взимате, вземете израснала котка, най-добре такава която е свикнала с кучета, за която се знае че не ги прави тези неща. За мен това с диваните е прекалено, зависи от какъв материал са, но е нереалистично да се очаква че няма да има маркиран стол или диван тук там :)
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот serena70 » Пон Дек 04, 2017 9:10 am

Аз бих ви посъветвала в случая да подтиснете егоизма си и да не си вземате котка, дори и толкова да ви харесват персийките, те наистина искат много и всекидневни грижи, а и щом никога не сте гледали котка, трябва да знаете, че където има котка, все някоя мебел или част от дома ще "пострада", така че ако с майка си държите толкова на дома си, не си вземайте котка. Ще направите услуга и на вас, и на котката.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Назад към Форум персийска котка