Видове персийски котета

Да поговорим за нашите любими мързеливи, любвеобилни и цапащи домашни любимци

Re: Видове персийски котета

Мнениеот ivelina1 » Чет Авг 21, 2014 7:48 pm

BREED class - това са котки с открит поглед при който горната линия на гъбата на носа се намира малко под долната мислена линия на очите,мисля че е това,но не съм сигурна,така ми изглежда :D
Аватар
ivelina1

Мнениеот djaya » Пет Авг 22, 2014 7:38 am

Снимката е много жълта и не се вижда бял ли е или камео (кремав) на цвят, но като тип си е класическа дългокосместа котка от остарелия тип на персийците, заради разни несъответствия в белезите със съвременния стандарт (нослето му не е между очите, козината е не достатъчно дълга, големи уши, бадемовидни очи, дълга опашка и т.н.). Както биха казали разбирачите - коте за домашен любимец.
Аватар
djaya

Мнениеот jeni.vladi » Нед Авг 24, 2014 11:30 am

mmonsterr написа:Здравейте любители на мъркащи животинки.От няколко дни и аз съм горд собственик на прекрасен персиец.Моля по-вещите от вас да ми помогнат да разбера повече за моя хубавец клас и т.н.За мен няма никакво значение просто от любопитство.Най ми е интересно как се води цвета на козината.
Ето го и него
http://mmonsterr.snimka.bg/animals/shiva.831864.33865988
Благодаря.

Напомня ми на този къдрав хубавец Айс. :D
Remember that there are no bad cats, only uninformed cat caregivers.
jeni.vladi

Мнениеот Pepito » Нед Авг 24, 2014 9:37 pm

mmonsterr - от това, което се вижда на снимката, котето ти е кремаво на цвят. Ако знаеш цветовете на родителите му или ако имаш техни снимки, може по-точно да определим цвета му.
Иначе за да говорим за "класове" котето трябва първо да е породисто, а то не е такова. По принцип породите не се определят от разбирачи, нито дори от съдии, а най-малкото от ветеринари, както стана модерно напоследък. Породата я пише на регистрационния сертификат и на родословието на котката. Там също пише и породата на родителите и техните цветове.
Аватар
Pepito

Мнениеот natispain » Нед Авг 24, 2014 10:26 pm

Mmonster, твоето коте прилича много на моя Пуфи, който е къстоска от персиец и европейски късокосмест, обаче Пуфи е котарак на 3 години, а твоето коте е на няколко месеца. Също на котето ти носът му е много малко по-нависоко от носа на моя Пуфи.
Тоест отива към класически персиец.
Изображение
Изображение
Аватар
natispain

Мнениеот Pepito » Пон Авг 25, 2014 3:46 pm

Класически персиец, означава котка развъждана по стандартите от преди 50, 100 или повече години. Дори при редките случаи на котешко дълголетие от 25 - 28 години, няма как дори един класически персиец да е доживял до наши дни.
Ако персийците се оценяваха само по височината на нослето (както пише в един цитиран по-горе "стандарт") то всяка по=пухкава улична котка би била "персиец пет клас" или в краен случай "класически персиец". Такива "стандарти" идеално устройват мошениците да развъждат и да продават на лековерните "персийци" от най-различни "видове".
Хора, не се лъжете. Породите нямат видове. Няма видове персийски котки. Когато ви говорят за видове - става дума за непородисти котки.
Аватар
Pepito

Мнениеот lazy » Вто Авг 26, 2014 12:58 am

Здравейте :)
А какво можете да ми кажете за моята нежност? Има ли нещо общо с персийските? Не че разбирам от породи и има някакво значение за мен, защото я обичам страшно много, но просто ми е любопитно. Взехме я от хора, които не могат да се грижат за нея и съжелявам, че не сме я взели по - рано, защото е голямо съкровище. Има си паспорт и те твърдят, че е персийска, но сигурно е минала покрай персийска.... :)
Козинката и е много гъста и мекичка, и сега като я смени лятото стана малко по-къса иначе зимата и става доста по дълга. Носленцето и е много мъничко и муцунката и е леко сплескана, по скоро има някаси бузки...и също и се образува нещо като грива, по-дълга и стана козинката на вратлето....като лъвче :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
lazy

Мнениеот Pepito » Вто Авг 26, 2014 11:57 am

Това коте е от породата Сладка Пухкава Маца. От снимките личи, че я гледате добре, което е най-важното. :)
Цвета е червен или червено таби (не мога добре да видя, понеже самите снимки малко червенеят). Ако знаете цвета на родителите, може по-точно да се определи и цвета на котето.
Аватар
Pepito

Мнениеот lazy » Вто Авг 26, 2014 5:17 pm

Здравей, Пепи, благодаря ти за бързия отговор и вниманието.
Аз си мисля, че е от породата - Гарфилд :) :) много прилича хаха
Беше ми любопитно, защото гледах едно клипче с много породи котки и снимката, на която пишеше
Persian Traditional - много прилича на Лизи :)

Изображение
Аватар
lazy

Мнениеот Pepito » Сря Авг 27, 2014 12:53 pm

Да, Гарфийлд е същия червен цвят като твоето коте :)
Само че той е екзот (късокосмест персиец).
Аватар
Pepito

Мнениеот Wicked96 » Чет Авг 24, 2017 5:11 pm

Здравейте, какъв клас се води нашето коте Ая
https://imgur.com/gallery/HhV55
Wicked96

Мнениеот Marcheto » Вто Сеп 26, 2017 11:17 pm

За какви печати в родословията говорите, не знам. Първо трябва да има родословие. Котките, които обсъждате нямат такова. И не са никакъв клас, защото не са персийски. Те са домашна дългокосместа котка.
Аватар
Marcheto

Мнениеот lorena » Чет Окт 05, 2017 4:42 pm

Уважаеми господине / госпожо.

Мечтаете ли да купите къща, да изградите, да преобразувате или да ремонтирате дома си?

Необходимо ли е да сложите финансите си в ред?

Имам капитал, който ще се използва за предоставяне на кредити на физически лица в краткосрочен и дългосрочен план от 5000 € - 10,000,000 € за всеки сериозен човек иска на този заем, 3% лихва на година в зависимост от заемната сума защото е особено, че не искам да нарушават закона за лихварството. Можете да изплатите за максимум от 3 до 25 години в зависимост от сумата, която сте отпуснали. от Вас зависи да видите месечните плащания. Искам само сертифицирано разпознаване на дълг, както и някои части, които трябва да бъдат предоставени. Ти си остана; забранено банкиране и нямате полза от банките, или по-добре имате проект и имате нужда от финансиране, лош кредит или имате нужда от пари, за да плащате сметки, средства за инвестиране в бизнеса. Така че, ако имате нужда от кредит, не се колебайте да се свържете с мен, за да научите повече за условията ми. Моля, свържете се директно с мен по имейл:

lorenagadagada@gmail.com
lorena

Предишна

Назад към Форум персийска котка