любопитно и поучително

Място за споделяне на всичко, което някак си не Ви се връзва с темите на останалите форуми

Re: любопитно и поучително

Мнениеот Rosi_72_ » Съб Апр 18, 2015 6:36 pm

Ох! Не ми се иска да губя надежда! Хората които познавам масово не им пука за котките и кучетата ако не са "породисти". Защото моите улични дивачета са чиста порода европейска късокосместа за разлика от много "породисти" без родословно дърво за които са дали пари и гордо се хвалят колко са им стрували. Но това е друга тема да не се отклонявам. Исках да кажа, че повечето забелязват и животните и хората ако са ценни по някакъв начин. Миналата седмица си поплаках в къщи и се оплаках на близка приятелка от съсед. Не само той ми е викал и заплашвал заради храненето на улични котки. А защото той винаги е бил тих и кротък човечец. Видях миналата седмица моята улична Мили стабилно подута от бременост. Зарадвах и се не бях я виждала дълго време и купих кренвирш. Съседа ме видя и почна да ми се кара. Когато се опитах да му обясня, че е бременна той ми отговори:
–Да мрат!
Точно тези думи ме разплакаха в къщи. Не плаках пред него. Разплакаха ме защото почти всички хора тук мислят като него. Дори и милите и иначе кротички хорица. А моите и вашите красиви, мили и обичливи котета са при нас точно защото те или майките им са били жертва на това: "Да мрат!" Не мога да ги определя така както те ме определят, че съм леко ку-ку заради това мое разбиране. Всеки си носи кръста и последствията за това което е. Дали са щастливи или нормални? Не знам! Но се надявам един ден да имат очите да видят не само ползата, а и болката, глада и самотата.
Аватар
Rosi_72_

Мнениеот natispain » Нед Апр 19, 2015 11:50 am

Така е, съгласна съм с всички, писали преди мен. Само да добавя, че семейството ми, което обича много нашите 3 котки, и родителите ми, които имат 4 и ги обичат много, и едно куче, като решат да ме манипулират използват: Ти се вълнуваш повече за животните, отколкото за хората. Сиреч за тях самите. Преди отговарях, че животните са беззащитни и някой трябва да се вълнува за тях, а хората могат да се оправят някакси и сами. Сега не отговарям нищо, щото няма смисъл. И ако това ми го казват хора, които обичат животни, какво остава за другите - жестоките, безразличните, простите?
Даже една племенница ме отписа във фейса, щото съм публикувала много снимки на животни, тежки за гледане.
Аватар
natispain

Добрият Добри разказва (Тайният дневник на едно куче)

Мнениеот chichi » Вто Окт 20, 2015 4:09 pm

http://arsofia.com/bg/48461/dobriyat-do ... mno-kuche/

Не е история за котка, но не е по-малко трогваща и докосваща. :cry: :oops:
Изображение
Изображение
Аватар
chichi

Re: Добрият Добри разказва (Тайният дневник на едно куче)

Мнениеот serena70 » Вто Окт 20, 2015 7:23 pm

Милите души Изображение
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Kot » Чет Яну 12, 2017 11:56 am

Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот дезире » Чет Яну 12, 2017 5:20 pm

Еха, писанка е случила на човек, хем находчив, хем сръчен.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Kot » Пет Авг 11, 2017 7:41 pm

Ето нещо любопитно, макар и не поучително :mrgreen:
[url]https://bg.wikipedia.org/wiki/Котка_(град)[/url]
Явно трябва да се копира "на ръка" и да се залепи в адресното поле заради кирилицата вероятно...
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот joro70 » Сря Ное 22, 2017 2:05 pm

Предстояща Изложба на Националната Федерация по Фелинология в София -

25 - 26 ноември 2017 г.
LI и LII Международна ФИФе изложба
Национален музей "Земята и хората"
София, бул. "Черни връх" № 4
10-17 часа
http://www.nffe-bg.com/shows-bg.html

п.с. - По данни от мрежата - На изложбата е поканен известния във Фейсбук Британски котарак Румен .
joro70

Мнениеот joro70 » Съб Ное 25, 2017 7:27 am

https://www.facebook.com/events/311500642660371/

https://www.facebook.com/kotarakutrumen/

Котаракът Румен

неска ви пиша по-ралта! ние тука хубаво се цмееме ама ф съштото тва време (което е сега ф момемта докато чтете тука) ени други хора не се цмеят ного. те са ени кодки дето са живели на улицата и са пострадали нешто и сега се лекуват зада може да са здрави и не омрат, понеже смарта като цяло несе васприема ного добре, особедно од потарпефшияд. за тия кодки се грижат доброволци од Let's Adopt! Bulgaria и ас ного искам сички тука да им помогнеме на тия кодки и да сабереме мяуко пари а ако може ного оште по добре зада може те да оздравеят и да са весели. затова асам направил картички с мояд ясен лик и сас посламие и като ида ф неделя на изложбата на кодки в Национален музей "Земята и хората" - София ше ги оставя там и до тях ше сложа един ГОЛЯМ боркан на който сам написал БОРКАНАД НА ДОБРИЯ КОТАРАК РУМЕН и вие като дойдете ше си земете картичка и ф тоя боркан ште оставите пари (може ного, може мяуко, зсвиси кога сте зели заплатата) зада я свършим тас ралта. сички пари ас ште ги дам на ЛЕЦ АДОПТ и те ште излекуват кодките с тях. мисля че това е чодесен план! направил сам лоши и добри картички, да си земете според каквато засложавате. съшто така понеже ас ште бъда твърде заед сас церемонията по награждаването ми сам вазложил на Ч.Т. ф качецтвото й на моя цекретарка (тя други качецтва няма) да ви ги распише од мое име. начи планат е цледния: тази неделя, мозея Змията и хората, 2 часа идвам самияд ас, 2.30 зимам купата за най добър и красиф румен на годимата и после Ч.Т. ште раздава автографи. шесе постарая да остана до пед, ама тва шего видиме как ше цтане че може нешто дасе истоштя. айде шесе видиме цкоро!
joro70

Предишна

Назад към За всестранно развитите