Възстановяване след кастриране на женска котка

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Възстановяване след кастриране на женска котка

Мнениеот jhkt » Пет Мар 23, 2018 9:07 am

Здравейте! Вчера кастрирахме нашето коте на година и 5 месеца...първото й разгонване беше преди 3-4 месеца и от тогава се разгонваше през седмица..решихме се на тази стъпка и въпреки, че изчетох всички възможни комемтари, че това е най-добрия вариант, аз се чувствам ужасно....изживях някакъв ад вчера...докато й взимаха кръв я държахме 4 човека, а тя крещеше, хапеше, дереше..гледаше ме в очите и имам чувството, че очакваше помощ от мен...тя не е агресивна, никога не ни е посягала, знам, че това е инстинкт, знам, че тя не е човек...но сега я гледам с огромната жилетка-препаска, която й сложиха, как сякаш се опитва на ново да се учи да живее, не мяука, не показва с нищо, че я боли или че й е зле, но усещам, че не иска да е до мен...знам , че всеки се чувства ужасно след операция и пълна упойка, но искам да знам, че тя отново ще е същата като преди...малко, палаво, добродушно и много гальовно британче :(
jhkt

Мнениеот joro70 » Пет Мар 23, 2018 9:26 am

Спокойно, пак ще си е същата. Поне моите въобще не си промениха характера след кастрирането.
joro70

Мнениеот joro70 » Пет Мар 23, 2018 9:33 am

А защо е тази жилетка-препаска? За да не се ближе по раната ? с Яка не става ли?
Яка последно слагах преди 6 години на две котета , дето при кастрирането доктора си остави ръцете направо. Едни огромни разрези , едни груби шевове , пълна упойка...нямам думи.
Всички следващи които съм носил за кастриране са с инхалационна анестезия, разрези от 15 милиметра , скрит шев и не се е налагало нито яки , нито препаски...
Последна промяна joro70 на Пет Мар 23, 2018 11:26 am, променена общо 1 път
joro70

Мнениеот jhkt » Пет Мар 23, 2018 10:45 am

Жилетката е за да не се ближе или да дърпа конците.. разреза нямам идея какъв е, но е голям според мен. Сега 4 поредни дни сме на инжекции с обезболяващо и нямам идея какво ще изпита като се върнем там...супер стресирана е :(
jhkt

Мнениеот flashdance » Нед Апр 08, 2018 11:07 am

Здравейте,

В петък в 8 сутринта заведохме нашата принцеса за кастрация, като съответно не беше яла за процедурата.
От ветерината клиника ни казаха, че трябва да я оставят една вечер при тях за наблюдение и, че не можем да я вземем. Съответно си я взехме в събота 2 на обяд.
От тогава и днес сутринта, котето все още не се е хранило. Давам и малко мляко, което близва, но храна не иска. Като я донесохме пи малко вода, но от тогава не е. До тоалетна си ходи вече 2 пъти. Котето е с яка и в събота вечерта беше доста унило, трудно се движише и спа през цялото време. Днес вече е по-ведра и любопитна, опитва се да се катери, но все още не иска да се храни. Малко се притеснявам, че не е яла толкова време - някакви идеи какво да направим и това нормално ли е?

Също така явно във ветеринарната клиника се е напишквала, защото абсолютно цялата и козинка мирише на урина - как можем да я почистим, защото предполагам не е хубаво да се къпе? Заради яката и котето не може да се оближе, а предполагам миризмата и на нея и пречи.

Благодаря предварително,
flashdance

Мнениеот martinec » Нед Апр 08, 2018 12:09 pm

Здравей,пробвай да и махнеш яката за малко-пречи и и затова не иска да яде-поне с нашата бе така.Ако я видиш,че започва да се ближе по раната-пак я сложи.А за урината -малко по малко я забърсвай с влажен памук или нещо подобно,не на веднаж цялата- за да не се простуди.Не бива сега да се къпе!
Аватар
martinec

Мнениеот joro70 » Нед Апр 08, 2018 9:15 pm

Опитайте с консерва или пауч , допълнително разредени с вода . Поне моите предпочитат консервата пред гранулите
joro70

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане