кастриран котарак- казус

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: кастриран котарак- казус

Мнениеот mar » Вто Дек 05, 2017 11:20 pm

точно за това се опитвам да го държа повече време вътре да свиква уж той и не разгонен все иска да излиза и варди вратата а на мен ми се ще да го науча с повод поне да съм малко по-спокойна не ми пречи по няколко часа да съм навън и да го разхождам стига да свикне но дано мине всичко ок пък ще видим как ще свиква с разходките надявам се сега като става студено да му се седи повече вътре че незнам направо какво да мисля толкова съвети и мнения различни май повече се стресирах :(
mar

Мнениеот joro70 » Сря Дек 06, 2017 12:34 am

И аз подобно на Kot имах проблеми с вратичките на транспортните клетки - с Албенка , която е сравнително дребна котка , към три кила , но като се разбесня и излезе заедно с вратата ... :shock: :shock:
Същото стана и с една улична котка , дето трябваше да я приберем да лечение, че не беше добре момичето...
И затова допълнително омотавам клеткага с тиксо и жица
Преди два месеца имаше при мен и една рошла дето бе изгубена или по-вероятно открадната и изхвърлена ,открихме стопаните и си я прибраха , но преди това бях решил да я изкъпем ,щото бе много оцапана. Та за къпането се наложи докторката да и сложи малко упойка. Не беше съвсем заспала, само малко замаяня, за да може да я изкъпят, без да отхапе на някого пръстите. Това също е вариант , ако е много див котака.
А след кастрация поне при моите котараци нищо особено не се промени ,само дето не опикават, инак са си същите диванета.
С повече внимание и игри , може да го научите да не излиза много навън, но то си зависи и от конкретния характер на животното.
Единият от моите котараци- Жорко- е прибран на две годинки и половина, и доста бързо свикна да си е вътре, но обича да стои на терасата.
друг вариант е да му намерите другарче. :D
joro70

Мнениеот Kot » Сря Дек 06, 2017 1:09 am

Това с овързването и аз го направих, и слязох да занеса Гергана до колата, а като се върнах дзверо беше излязъл наполовина...
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот mar » Сря Дек 06, 2017 12:56 pm

мисля си да му купя хамстер да си го наблюдава как върти колелото :D той моя и без това не яде мишки иска да си играе с тях характера му е много странен язък че е толкова голям се оставя другите да го бият навън и все гледа да излиза в къщи в нашия двор никъде не маркирва явно някъде навън по улиците надявам се някак да го приуча вътре да си седи има си играчки топки но го мързи да ги гони аз го забавлявам иначе когато е вътре бели не прави никъде нито се катери по маса нито дращи нито пък яде цветята яде си храната и си дреме това му е най проблемно илизането и особенно когато има женки разгонени направо го побъркват
mar

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане