Дете садистче

Всичко за правата на животните и управлението на популациите

Дете садистче

Мнениеот yellowfrogs » Нед Сеп 03, 2017 7:10 am

Здравейте,
Просто искам да си излея душата и ако може някой да ми даде съвет. Ще гледам да разкажа на кратко, защото знам, че хората не обичат дългите постове.
Та така... В блока ми има дете на 4 години, което започна да се държи странно. В двора ни в края на май една дива котка роди малки. Една съседка ги галеше още от 3 седмични и те изобщо не се страхуват от хора. Това им е и проблема, защото това дете започна да си прави с тях каквото си поиска - рита ги, души ги, ръга ги с пръчка в корема и очите, беси ги на един кол, бие ги с пръчка. Правени са му забележки многократно - първо му беше обяснявано, че имат душа - не го трогна. После го плашех с инжекции, че уж като ги пипа ще се разболее, но той каза, че не му пука. Баба му го плашеше, че ще го набие а то вика - "Хайде". То е просто много разглезено. Родителите му, особено майка му, много добре знаят какво прави, но бездействат. Уж щеше да му забранява да ги пипа изобщо, а го пуска сам на двора и изобщо не я интересува какво прави. Единствената мярка, която можех да предприема е да ги скрия. Проблемът е, че гледам много котки и ги скрих в банята на един гараж, но те полудяват. Затова реших да ги крия само в часовете, когато малкия излиза. Това е четири пъти на ден. Но просто не знам до кога мога да продължавам така. Много е изтощително. Пущах обяви и съобщения по Фейсбук, ако някой ги иска, но никой няма да ги вземе. Страх ме е, че ако спра да ги прибирам може и да убие някое. Но защо нямат инстинкт тези котета? На колко месечна възраст котките развиват инстинкт за самосъхранение? Или тази съседка, която ги пипаше от малки ги е направила невъзвратимо обречени?
yellowfrogs

Re: Дете садистче

Мнениеот serena70 » Вто Сеп 05, 2017 9:22 am

Заплашете родителите, че ще подадете жалба срещу тях (тъй като не можете срещу детето) в полицията и че имате близък, който работи там и няма да я потули, а също и в социалната служба, ако има такава където живеете. Има закон и съответни наказания за нараняване или смърт на животно. Те са отговорни за хлапето си и ще носят последствията вместо него. Не че някой от полицията ще се размърда особено, ако нещо се случи с малките, но понякога предупреждение само върши работа. Не знам котенцата на каква възраст са, но ако вече са по-самостоятелни и не зависят от майка си, дали няма възможност да ги преместите някъде другаде извън този двор. Те не могат ли да излизат извън двора?
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот yellowfrogs » Вто Сеп 05, 2017 8:53 pm

Благодаря за отговора, serena70 !
Мисля, че за сега нещата се поуспокоиха. Миналия ден направих нещо много сходно със вашия съвет - заснех видео на хлапето с котките (ако беше стигнал до крайности щях да се намеся, просто заснех лошото му отношение като доказателство). Казах на майка му и забелязвам, че тя май се уплаши, че това видео може да плъзне из Интернет като вирус и да изложи това "така добро дете", а и естествено да има последствия за тях. Сега тя винаги е с него на двора и все гледа да го отклони от котките. Ако усетя, че нещата се завръщат ще напомня отново за видеото и ще направя каквото сте предложили. Много благодаря!
Иначе мъниците сега започват четвъртия си месец. Много си обичат майчицата, а и тя все ги търси и ми е жал още да ги разделям. Но все още се опитвам да им намеря дом. Майката е дива и не дава да я пипат, но я храня още от възрастта, на която са сега нейните дечица.
yellowfrogs

Мнениеот serena70 » Чет Сеп 07, 2017 8:30 am

Това с видеото е много добра идея, хубаво сте се сетили. Радвам се, че е дало резултат. Надявам се хлапето като почне училище, да има по-малко време за такива "занимания". Дано все ак успеете да намерите домове на малките, макар че е доста трудно да попадне човек на свестни осиновители, които няма да хранят котката с боклуци и да я оставят да скита. Късмет!
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Назад към Защита на животните