Котешки изложби

Всичко останало за котките :-)

Re: Котешки изложби - Варна 16.04., София 30.04 -01.05.2011г.

Мнениеот tphtph » Нед Юли 24, 2011 1:15 pm

http://tphtph.snimka.bg/animals/hari.608833.24352839 - това е нашия персиец
tphtph

Мнениеот djaya » Нед Юли 24, 2011 1:27 pm

И ние имаме едно 10-то място от ринг. Нормално е при наличие на други по редки породи. Мая мисля, че има и едно 7-мо място на ринг и едно 3-то. Всичко зависи от другите записали се. Не може една котка да бъде оценена винаги най-добре, защото на различните изложби има различни котки и конкуренти. Когато Мая я оценява тази съдийка тя беше в категория за признаване на порода, понеже нямаше родословие. Тогава не е участвала в номинациите защото беше в тази категоия, заедно с нашия Чърчил. И двамата бяха много добре оценени и бяха признати, че отговарят на породата, но само толкова. Дългокосместите турски ангори на организаторката според мен са лошо грумирани и на кечета. Те също бяха с неясен произход на миналата изложба и бяха в клас за признаване. Бях на оценяването им миналия път и помня, че никак не ги похвалиа за този занемарен външен вид и претенция за порода. Мисля, че ако се поддържат добре, могат да имамт добри успехи, щом са им дали право на развъдна дейност, но в този вид е смешно да печелят. Не зная как са изглеждали сега, надявам се поне да са били сресани. Познавам жената, нищо лично нямам към нея. Мила, добра и малко странна. Старае се и се развива както може. Надявам се да генерира наистина добри котенца в тази порода.
Снимки се качват първо в някой сайт за снимки, аз ползвам снимка.бг, после на всяка снимка има линкове за споделяне и код за ворум, който се копира в текста като съобщение, за да се зарежда от другия сайт във форума.
Аватар
djaya

Мнениеот djaya » Нед Юли 24, 2011 1:34 pm

Котето ви изглежда много добро :) На каква възраст е? Единствено има проблем със сълзящите очички. Много се заяждат за това.
Трудно се измива бялата козина от пигмента на сълзите. Ако очичките са били добре измити и котето е на по-малко от годинка, не знам какво не са му харесали... :(
Аватар
djaya

Мнениеот tphtph » Нед Юли 24, 2011 1:47 pm

ТАЗИ СНИМКА Е СТАРА - НЯМАМ АКТУАЛНА - СЕГА Е НА 1ГОД . И 5 МЕС. И ОЧИЧКИТЕ МУ БЯХА ИЗЧИСТЕНИ.
ВЪПРОСА МИ Е - ТУРСКАТА АНГОРА РЕДНО ЛИ Е ДА СЕ СЪСТЕЗАВА В КАТЕГОРИЯ ДЪЛГОКОСМЕСТА??
ТЯ НЕ Е ЛИ ПОЛУДЪЛГОКОСМЕСТА?
tphtph

Мнениеот djaya » Нед Юли 24, 2011 2:03 pm

Не съм много сигурна как са категориите във WCF. Във FiFe има отделна категория за полудългокосмести. Там мисля, че са мейн кууните, норвежка горска, турска ангора, регдол, маскарадите и т.н. В първа категория са само персийците и екзотите.
Аватар
djaya

Мнениеот realcharm » Пон Юли 25, 2011 1:45 pm

Така почетох всичко.Мнението ми е доста лошо и без да искам да убидя някой ще го изкажа.
По програма беше че трябва оценяването да почне в 10 почна в 11.30.След това ние естествено бяхме 1 номер.Извикахая мина за отрицателно време.До към 6-7 номер минаха за максимум 5 мин.От там почнаха да се бавят по 10 мин на котка.Ние хората не можехме да чуем какво се говори за всяка котка тъй като масата беше качена на един подиум и там ходиха само участниците.Както знаеш djаyа съдийката беше Tomoko Vlаch,която на първата изложба във Варна я оцени и я хареса и я ПРИЗНА за породата.Явно я е признала за да си дам после парите за да ми извадят родословие и какви ли не други простотии(по надолу ще разберете защо).До към 15 часа си мислих че всичко по организацията е отлично,но жестоко съм се лъгала.Те закъсняваха с около час.И в 15 часа решиха че трябва да правят почивка за 1 час.Добре няма проблем починаха си.Върнаха се почнаха да оценяват на ново.Оцениха 5-6 котки и решиха че ще почне ринга за малки котета,а имаше още котки за оценяване.Всърши ринга за малки и започнаха пак да оценяват.Пак оцениха 5-6 котки и започна ринга за големи котки,в който имаше ДОМаШНа КОТКа и стана 5-та.Всърши ринга за големи и почнаха пак да оценяват.После пак спряха едни момоченца пяха и играха и после пак започнаха да оценяват.Свърши оценяването и започна УЖ награждаване.Първо бяха някакви награди за най-сладко коте,награда на кмета и някви такива.И след като това награждаване свърши имаше отново 10 мин пауза през която започнаха да събират клетките.Питах ще има ли друго награждаване или не и ми казаха ми не то свърши това беше.След малко казаха моля за малко внимание започва награждаването.Вече всички си бяха прибрали котките в клетките.Почнаха да викат котки.Ето тук вече беше върха на дръжката на черешката на тортата.Наградиха за късокосмести котки.И преводачката казва че започва за дългоскосмести които бяха СИБИРСКИ И АНГОРИ.Попринцип те са полудългокосмести.Награждаване за ДЪЛГОКОСМЕСТИ нямаше.Бяхме Мая,две мъжки персийки едната беше 2-ри номер която беше за зоомагазин във Варна беше калърпоинт другата беше 3-ти бял мъжкар и още една която беше 70-ти номер която даже не видях да оценят и взе награда на публиката мисля че пак беше на зоомагазин.И тук вече почна най-ужасното и за мен убидно държание.Беше си чиста подигравка с нас и в частност с мен.Правиха ме на маймуна.Питам Диана какво стана с награждаването на дългокосместите?Отговорът беше:"Не знам питай Алина." Отивам при нея тя говори сиг 5 мин и така и не можах да се добера до нея при положение че многократно и споменавах името но никаква реакция.Отивам при Диана."Май забравиха за награждаване на дългокосместите ще може ли да провериш?" Отговор:"Откъде да знам аз ли трябва да следя за тези неща иди горе и питай".Е подяволите кой да следи аз ли?Да не би аз да организирам изложбата.Това изречение ужасно много ме изнерви.След малко чувам съдийката как казва това беше награждаването и преводачката как слиза и си тръгва.Отивам да попитам защо нямаше награждаване и започнаха съдийката така била преценила.Котките не били достатъчно добри за да получат награди.Това било нац.изложба а не международна нещата били други.След това от майката на Алина дойде едно изречение към мен което гласеше.:"Нали си затвори трите цац-а какво искаш повече какво недоволстваш имаш и отлична оценка".Е да ви кажа,че тези цац-ове и тези отлични оценки ги получиха ВСИЧКИ котки до 1.Така че тази оценка не ме топли.Опитах се многократно отново да разбера защо нито една дългокосместа котка не беше дори номинирана.Отговор така и не получих.Всъшност все още го чакам.Не става въпрос за моята котка става въпрос за 4-5 персийки които бяха там.Казаха е отказала да награди котките защото е нямало такава която да го заслужава.Какво всички котки ли за нищо не са ставали.Попитах добре котката ми като не става за нищо защо на първата изложба я признаха за порода а сега не била достойна.Конкретен отговор нямаше.Все се повтаряше,че съдийката така е решила.

Нека някой ако прочете това да ми отговори защо нямаше нито една котка в категория дългокосмести номинирана?
Извинявам се за може би допуснатия лош тон на места в изказването.
djаyа на теб мога единствено и само да кажа да не съжаляваш за това че не си дошла,а по скоро да се радваш.
Изображение
Изображение
Аватар
realcharm

Мнениеот realcharm » Пон Юли 25, 2011 1:54 pm

Зaбрaвих дa споменa че човекa който стaнa best of best 1 или 2 не съм сигурнa кaзa:"Кaк може дa съм бест оф бест при положение че дaже не съм номинирaн в бест ин шоу".....
Изображение
Изображение
Аватар
realcharm

Мнениеот svetamops » Пон Юли 25, 2011 1:59 pm

tphtph написа:КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ИЗЛОЖБАТА ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО?
ВСИЧКИ ИЗЛОЖБИ ЛИ СЕ ПРОВЕЖДАТ ТАКА - НА МЕН МИ БЕ ПЪРВАТА, НО СЪМ МНОГО РАЗОЧАРОВАНА - ОТ ОРГАНИЗАЦИЯ И ВРЪЗКАРСТВО.
КАКТО ВСЯКО НЕЩО В БЪЛГАРИЯ - И ТУК ВСИЧКО БЕ МАНИПУЛИРАНО. НАГРАДИТЕ СЕ РАЗДАВАХА В 8.00 ЧАСА ВЕЧЕРТА ПОД МАСАТА НА СВОИ ХОРА - БЕЗ ДА СЕ ОБЯВЯВА ЗА КАКВО Е НАГРАДАТА, НА КОЯ КОТКА СЕ ВРЪЧВА, А СЕ ВИКАХА ПОИМЕННО ХОРА И ИМ СЕ ДАВАХА КУПИТЕ - НА ХОРАТА, А НЕ НА ЖИВОТНИТЕ. СМЯХ И ПАРОДИЯ. ВСИЧКИ СЕ СЕЩАТ НА КОГО СЕ ДАДОХА НАГРАДИТЕ - НА ОРГАНИЗАТОРКАТА, НА СПОНСОРИТЕ И Т.Н. НИЕ ЩЕ ГО РАЗБЕРЕМ - НО КАК ДА ГО ОБЯСНЯ НА МАЛКИЯ СИ СИН - КОЙТО СТОЯ С КОТКАТА СИ 12 ЧАСА И ДО ПОСЛЕДНО СЕ НАДЯВАШЕ ДА СПЕЧЕЛИ НАГРАДА - ПОРОДИСТА КОТКА С РОДОСЛОВИЕ, А НАГРАДИ ПОЛУЧИХА УЛИЧНИ ПРЕВЪЗХОДНИ. НЯМА ОПРАВИЯ В ТАЯ ДЪРЖАВИЦА.

Я по кротко с улични превъзходни ,защото си мерете приказки ,я да ми отворите сайта и ми покажете поне една помиярка!!!!!!!!!!!!! Мадам като не сте в час не приказвайте!!!!!!!!!!!Първо място взе котката от Търново която нищо общо няма нито организаторите ,нито с които и да е ,това е елитен Абисинец които многократно печелил Бестове.Второ място взе човека от Казанлък с екзота в родословието на които има само най известни кръвни линии на CFA,този екзот е най добрия през 2010 - 2011 в България и Гърция.Я млъкнете и си мерете приказки,като не знаете за какво става дума.Съдията имала списъка на котки които приценила ,че са най добрите и викаше стопаните за награждаване по списък и то тя не викаше стопани защото се викат котките ,съдията няма списък на хората.Като нямате достойно животно за Беста ,купете си такова или научете се да приглъщате поражения.
svetamops

Мнениеот realcharm » Пон Юли 25, 2011 2:09 pm

Екзотчето беше невероятно.Стрaхотно просто невероятно коте.Съдийкaтa нямaше списък преди товa.Нa един лист доколкото видях нa всички котки им пише номерaтa и впечaтлениятa и тя си зaгрaждaше тaм си пишеше някaкви простотии и aз не знaм кaкви.Въпросa според мен не е товa че някоя коткa взелa нaгрaдa другa не.Поне зa мен де не знaм зa другите.
Изображение
Изображение
Аватар
realcharm

Мнениеот svetamops » Пон Юли 25, 2011 2:17 pm

tphtph написа:КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ИЗЛОЖБАТА ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО?
ВСИЧКИ ИЗЛОЖБИ ЛИ СЕ ПРОВЕЖДАТ ТАКА - НА МЕН МИ БЕ ПЪРВАТА, НО СЪМ МНОГО РАЗОЧАРОВАНА - ОТ ОРГАНИЗАЦИЯ И ВРЪЗКАРСТВО.
КАКТО ВСЯКО НЕЩО В БЪЛГАРИЯ - И ТУК ВСИЧКО БЕ МАНИПУЛИРАНО. НАГРАДИТЕ СЕ РАЗДАВАХА В 8.00 ЧАСА ВЕЧЕРТА ПОД МАСАТА НА СВОИ ХОРА - БЕЗ ДА СЕ ОБЯВЯВА ЗА КАКВО Е НАГРАДАТА, НА КОЯ КОТКА СЕ ВРЪЧВА, А СЕ ВИКАХА ПОИМЕННО ХОРА И ИМ СЕ ДАВАХА КУПИТЕ - НА ХОРАТА, А НЕ НА ЖИВОТНИТЕ. СМЯХ И ПАРОДИЯ. ВСИЧКИ СЕ СЕЩАТ НА КОГО СЕ ДАДОХА НАГРАДИТЕ - НА ОРГАНИЗАТОРКАТА, НА СПОНСОРИТЕ И Т.Н. НИЕ ЩЕ ГО РАЗБЕРЕМ - НО КАК ДА ГО ОБЯСНЯ НА МАЛКИЯ СИ СИН - КОЙТО СТОЯ С КОТКАТА СИ 12 ЧАСА И ДО ПОСЛЕДНО СЕ НАДЯВАШЕ ДА СПЕЧЕЛИ НАГРАДА - ПОРОДИСТА КОТКА С РОДОСЛОВИЕ, А НАГРАДИ ПОЛУЧИХА УЛИЧНИ ПРЕВЪЗХОДНИ. НЯМА ОПРАВИЯ В ТАЯ ДЪРЖАВИЦА.

И скъпа забравих да Ви кажа ,ако котката Ви дори да има родословие ,но нищо не представлява и сто изложби да минете пак ще ядете боя отвсякъде ,затова не се натягайте,ако искате да печелите просто си купете достойна котка ,просто обиколете няколко изложби където печелят котки от Вашата порода ,погледнете какво харесват съдиите, вижте изложби в чужбина ,пак погледнете какви котки печелят и тогава си купете достойно животно и ще печелите.Моята котка която бе 4 в ринга ,на тази изложба ,преди това има два Беста на FIFe изложби които са по строги и по уважаеми и с доста ,ама доста по голяма конкуренция от достойни котки ,но аз знам ,че с нея мога да отийда на всеки Бест и имам шанс да печеля ,защото ако Вие сте сляпа ,аз разбирам от моята порода и знам кой на какво може да расчита.А да се купи котка с родословие и да се очаква ,че ще спечели ,или сте много наивна или не знам къде сте тръгнали.А аз как да обясня на моята дъщеря защо трябва да пътуваме по цели нощи да речем до Румъния и да не спечелим нищо ,защото при силна конкуренция и това става ,не само купички да се събират ,трябва да умееш и да губиш достойно.Как да обясня на сина ми които болен и ми звънят да ми го кажат ,а аз по това време в Братислава на изложба ,защо не съм до него ,да не говорим какво е това за една майка!!!!!!!!И мен на Беста ме подминаха с четвърта категория, на тази изложба.
Последна промяна svetamops на Пон Юли 25, 2011 2:38 pm, променена общо 2 пъти
svetamops

Мнениеот realcharm » Пон Юли 25, 2011 2:29 pm

a кaк ще ми обясните товa че в рингa зa големите учaствaше домaшнa коткa без родословие.Нaли товa не е позволено?Кой трябвa дa следи зa тези рaботи?Ние ли?Или нaли се взимaт пaрите пък...кaквото тaковa.Поне дa не бяхa съобщaвaли, че е домaшнa.
Не стaвa въпрос зa товa кой кaкво печели.
Изображение
Изображение
Аватар
realcharm

Мнениеот svetamops » Пон Юли 25, 2011 2:53 pm

realcharm написа:Зaбрaвих дa споменa че човекa който стaнa best of best 1 или 2 не съм сигурнa кaзa:"Кaк може дa съм бест оф бест при положение че дaже не съм номинирaн в бест ин шоу".....

Защото той свикна с нашата система на оценяване ,аз също бях шашната от оценяването на WCF система ,там съдията пише на листа какви котки приценява ,че са достойни и после няма оценяване направо тя казва ,коя бест ,коя каква.При нас в FIFe съдията вика на номинации и избира найдобрата за Беста,но тук има и още нещо ,че при нас са винаги по 4 съдии ,а тук беше една ,може би тя затова така направи,защото тя сама избира няма други съдии.Мен искаха да ме прецакат с вараяти ,извикаха мен и едното момче от техния клуб ,с коте което с моя котарак в един цвят и съдията дава две купи защото мислила ,че това са два различни окраса,на което аз вече не издържах и скочих.Но искам да кажа ,че хората се стараеха ,да не забравим ,че това е първата им изложба в Търново ,дайте им време ,ще се научат, ще мине време и техните изложби ще станат на ниво.Важно ,че има желаещи да ги правят в името на нашите котки ,независимо какви са.
svetamops

Мнениеот svetamops » Пон Юли 25, 2011 3:04 pm

tphtph написа:http://tphtph.snimka.bg/animals/hari.608833.24352839 - това е нашия персиец

Не искам да Ви обидя ,но влезте в моя сайт и вижте с какви персийци се печелят награди.

http://www.bullgary.com/bg/%D0%98%D0%B7 ... %B1%D0%B8/
svetamops

Мнениеот realcharm » Пон Юли 25, 2011 3:08 pm

Нa изложбaтa във Вaрнa въпреки че е нa WCF си номинирaхa котки предвaрително кaзвaхa кои номерa сa номинирaни и дa се подготвят.След товa ги викaхa и тaкa.Рaзбирa се все ще имa нещо което нямa дa е добре измислено в оргaнизирaнето,но не тaм е проблемa.Кой трябвa дa отговaря зa товa кои кaтегории минaвaт и кои не при нaгрaждaвaнето?Ние ли?После си измивaт ръцете че съдийкaтa билa откaзaлa дa връчи много нaгрaди.Просто тя си нaгрaди дългокосмести(aнгорите и сибирските,които сa полудългокосммести),a другите...И просто не се нaмери човек който дa я питa и който дa и кaже.Съмнявaм се съдийкaтa дa е откaзaлa дa ги нaгрaди,aко беше тaкa предполaгaм че щеше дa кaже нещо от сортa нa "Тъй кaто нямa достaтъчно предстaвители от клaс дългокосмести порaди тaзи причинa нямa дa имa номинирaни и нaгрaдени".Толковa ли е сложно???? Не мисля.........
Изображение
Изображение
Аватар
realcharm

Мнениеот tphtph » Пон Юли 25, 2011 3:11 pm

Не зная "скъпа" дали Вие останахте до края и дали видяхте "награждаването" - за това става въпрос - пъхането на купи на този и онзи без да е ясно за какво - даже на човека от Казанлък му бяха дали друга купа и му я подмениха и той остана изумен как е станал Бест оф дъ Бест, без да е Бесто оф дъ Шоу. След това останаха излишни купи и организаторката ги даваше на някакви хора и им каза - "вземи я, само я махни от тука". Относно това колко ми е достойна котката не съм аз човека нито Вие да прецените - именно за това отидохме на изложбата. Но се надявах че ще сме на изложба, а не на пародия. Не знам за кое първо място ми говорите - сигурно за Ринга - за котката на доктора, който е спонссор на изложбата? Относно уличните превъзходни визирах домашната котка която взе мисля 5-то място на Ринга.
И още нещо нещо "скъпа" - с риск да те засегна, но мисля че ти влизам в тона - проблема си е твой да си зарежеш детето и да хукнеш по изложби. Разбери го както искаш. Желая ти успех.
tphtph

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум