Котката ми изчезна!

Всичко останало за котките :-)

Котката ми изчезна!

Мнениеот maria.georgieva » Вто Май 22, 2018 9:12 pm

Здравейте! Котаракът ми, който живее на вилата на баба ми и дядо ми изчезна и го няма някъде от една седмица. Досега не е изчезвал толкова дълго време и се страхувам че е мъртъв. Има ли някакъв шанс да се върне, ваша дворна котка изчезвала ли е за толкова дълго време и връщала ли се е? Това нормално ли е при външните котки?
maria.georgieva

Re: Котката ми изчезна!

Мнениеот maria.georgieva » Вто Май 29, 2018 5:52 pm

Някой би ли ми отговорил? Котаракът ми вече 2 седмици го няма..
maria.georgieva

Мнениеот serena70 » Вто Май 29, 2018 6:20 pm

Котките, оставени "свободно" да скитат навън, често изчезват, особено през размножителния им период пролет-лято, когато са разгонени и котараците търсят женски. Това е едната причина, другата е да му се е случило нещо лошо, най-често причинено от хора. По отношение на бездомните животни хората са отвратително и гнусно племе. Съжалявам, но това е горчивата истина за "свободните" животни - дворни или бездомни, няма значение. Защо сте го оставили да скита и търсихте ли го в района непосредствено след като е изчезнал?? Кастриран ли е бил?
От години се грижа за бездомни улични котки и периодично все някой изчезва. Понякога се връщат, но по-често не ги виждам повече никога. Ако знаете само как ги помня и се надявам като си отида от тоя свят, пак да ги видя :( Можете само да се молите да е добре - на този или на онзи свят. Съжалявам, ако звуча мрачно, но за повечето такива животни "свободата" има доста висока цена :( :(
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот maria.georgieva » Съб Юни 23, 2018 3:24 pm

Той не е кастриран, няма го вече.. никой не знае какво се е случило с него на 5 години е или поне беше..
maria.georgieva

Назад към Общ форум