Котаракът ми избяга!!!

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Котаракът ми избяга!!!

Мнениеот vladi_46 » Сря Мар 02, 2011 7:10 pm

Винаги е неприятно, защото човек се привързва....Обаждайте се ако някои се връщат за да се радваме с вас.... :(
vladi_46

Мнениеот kotkafen » Вто Ное 22, 2011 1:07 pm

Радвайте се че се е върнало, заащото моето котенце на 4-5 месеца така и не си дойде. Мина цяла 1 година :cry: :cry: :(
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
kotkafen

Мнениеот snakeface » Пон Юли 29, 2013 8:22 pm

Здравейте!
Искам и аз да споделя моя случай.
Докарахме котката на мой много добър приятел от София на село (на 200км разтояние), мъжко на около година, кастрирано, защото той прецени, че да живее в една стая цял живот, повечето време само ще е мъчително за него.
Вечерта беше вкъщи, "срамуваше се" от другите котки. разглеждаше стаите.
На другия ден направихме голямата глупост да го пуснм навън. Съскаше вече другите котки и искаше да се скрие. Отиде на сянка и докато пуша една цигара вкъщи, след 15 мин като излязох да го видя вече го нямаше...
Обиколохме двора и претърсихме всички възможни кътчета 3-4 пъти, но без резултат. На другия ден разпитах всички комшии - пак без резултат. Залепих съм обява, че се търси дори.
Разбира се единия вариант е някой да го е взел, ако се е показало на улицата, въпреки че беше доста горещо и нямаше никой по това време.
Другия да е тръгнало обратно към вкъщи, което е по-лошия вариант като се има впредвид разтоянието и това, че изобщо няма тренинг за съществуваве във външния свят.
И аз като много от вас преживели подобно нещо в момента съм направо в депресия (защото обвинявам и себе си за случилото се). Вече минаха 3 дни и започвам да губя надежда.
Ако някой от вас е имал опит с градски котки, който са преместени на село, ще се радвам да сподели мнение.
snakeface

Мнениеот Kot » Пон Юли 29, 2013 10:57 pm

Не мога да знам със сигурност, но вероятно някъде се е заврял и кротува, настръхнал от ужас. Не знам как ще го намерите обаче, щом не се е показал досега. Моята Гергана като я докарах в тая квартира стоя 3 дни под канапето и там й давах купичка с храна и вода, може би да е излизала през нощта да пика. Дано и при вас е така. Викайте го, имат добър слух, приберете другите котки и разнасяйте мръвка, може да я подуши.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот kaya » Вто Юли 30, 2013 9:10 am

Затова се сетих и аз, тук там да оставите по някоя мръвка, дано наистина някъде да се е спотаило. Моето коте, също е в апартамент и когато ходим на село и се случи да са повече почивни дни, няма как да я оставя самичка, взимам я с мен.Наистина първия път беше голям страх и стрес ,едвам я удържах ,защото отскубнеше ли се не беше ясно къде ще се скрие или избяга. След това я пуснах в бараката,която си имаме и тя започна да проучва, да души хилядите нови миризми, да се чуди на това голямо пространство с много и различни звуци и шумове, птички и т.н , постепенно взе да се показва от бараката да обикаля наоколо, да се вре в храстите,да дебне лястовичките, но накрая пак се връщаше в бараката. Може би я възприе, като нейното безопасно скривалище, нещо като тук ми показаха,че мога да стоя и да съм в безопасност. Може и да не е така, но останах с впечатление, че тя така го възприе.После пак си я прибирам в града.Но следващите пъти на село беше по уверена и смела,но аз пак я пусках на същотто място пред бараката, от там вече тя решаваше накъде да тръгне. Стискам палци за писан, да се появи.
Аватар
kaya

Мнениеот snakeface » Вто Юли 30, 2013 12:21 pm

Благодаря за съветите, все още го викам, но за храна не се бях сетил, ще разнеса насам-натам. Може наистина да се е скрил някъде.
snakeface

Мнениеот telbiyski » Съб Юли 09, 2016 9:20 pm

А може ли кастриран котарак да бяга, нормално ли е?
telbiyski

Помощ

Мнениеот mar » Пет Фев 09, 2018 12:52 pm

Котарака ми изчезна от сутринта търсих го навън обиколих улиците няма го супер ми е притеснено мислех си че като е кастриран и ще си седи в къщи друг път не е правил така моля ви дайте ми някакъв съвет умирам от притеснение :(
mar

Re: Помощ

Мнениеот prikazka » Съб Фев 10, 2018 1:21 am

Търси го по късните часове и рано рано сутрин.Проверявай и под коли,по закътани места където би могъл да се скрие-дърва,дупки..където може да се навре.Разпитай съседите,да не са го заключили някъде по мазета..Вземи от храната му или някой познат на него звук,като дрънчене на ключове..каквото мислиш,че познава когато го викате.Обикаляй по-голям периметър и не се отказвай.Ако е уплашен се е скрил някъде,макар,че той май си излизаше навън редовно до колкото помня.Пиши после..Дано се намерите и после никакво излизане,обезопаси двора или само вътре с мрежи по прозорците и терасите..Стискам палци.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот mar » Съб Фев 10, 2018 9:42 am

Ох дойде си гладен жаден и заспа аз се чудя възможно ли е все още да има остатъчни хормони и за това така да изчезва сега има много разгонени котки в нашия район и незнам днес стават точно 2месеца от кастрацията и си мисля че не би трябвало да ги гони но знам ли може да е надушил някоя и за това само да мяука на вратата да излиза незнам какво да мисля иначе той и преди излиза но за малко тук в двора ни и после си влиза сега това е нещо ново с моя дивак
mar

Мнениеот joro70 » Съб Фев 10, 2018 12:45 pm

Радвам се че се е намерил. Като кастрираха нашия Жорко ,ветката каза че може и до 5-6 месеца да има следи от хормоните. Освен това и другите жлези оказват влиание , не само тестисите, така че дори и кастриран , продължава да усеща разгонени женски.Просто спират да маркират - поне в повечето случаи-това е основния ефект от кастрирането. А нашия Жорко правеше изпълнения дори повече от 6 месеца след кастрацията. Сигурно никой не му е обяснил че е кастриран :D :D :D . Помислете как да обезопасите двора , или изобщо не го пускайте навън.
joro70

Мнениеот Kot » Съб Фев 10, 2018 2:08 pm

Може и просто да му се иска навън, то си е хубаво сред природата, ама опасно :(
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот mar » Съб Фев 10, 2018 2:50 pm

Проблем е че в нашата къща постоянно се влиза излиза отварят се вратите и аз колкото и да го вардя все се изплъзва трябва да го заключа само в една стая и тогава той спира да яде отчайва се само лежи или мяука жално до прозореца така беше най-много 3 дни и аз се уплаших да не му стане нещо че даже и вода спря да пие и като го пуснах малко в двора веднага се оживи влече си го навън свикнал е и аз съм на тръни всеки път когато излезе но знам че котките са своенравни и като си решат нещо те командват
mar

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка