Мъжко коте на 6 месеца,моля помагайте!!

Всичко останало за котките :-)

Мъжко коте на 6 месеца,моля помагайте!!

Мнениеот BoBcHuTu » Сря Ное 08, 2017 11:46 am

Здравейте!Преди три дни изчезна мъжкаря ми,той е на 6-7 месеца.Дворно коте е и с другото коте са неразделни или поне бяха! :D Беше го блъснала кола,заведохме го на ветеринар и всичко беше наред докато една вечер изчезна.От три дни го няма и не знам какво да правя,рано е да се разгони,няма кой да го вземе понеже всички от улицата го познават,просто нямам ясна причина защо изчезна и дали ще се върне и как да го търся!ще съм ви благодарна ако помогнете със съвет или разказ от ваши подобни случаи! :(
BoBcHuTu

Re: Мъжко коте на 6 месеца,моля помагайте!!

Мнениеот maskara » Чет Ное 09, 2017 7:10 am

Предполагам, че го е ударил на любов. Малкия ми котарак така изчезна пролетта за 3 дена, а той е голям почитател на манджата 7-8-10 пъти дневно (поне). Като му мине, ще си дойде надявам се :) В момента пак се чуват разгонени женски.
Аватар
maskara

Мнениеот Kot » Чет Ное 09, 2017 1:30 pm

Ми то има доста описания и съвети във форума, но все пак, котките се крият, ако нещо се оплеска, и излизат по тъмно, особено след полунощ до към 4-5 сутринта. Ако преследва женска и тя се движи много, може да е надалеч, но все пак би трябвало да се върне за храна, може би нещо е изплашен и се крие някъде. Нашият Рижо се разгони далеч преди 6-7 месеца, ако е точно това де, че при нас е малко неясно. Ако можете сложете другото коте в клетка и обикаляйте по тъмно време, то ще го усети много по-лесно, но мисля че понякога отиват много, много надалеч. Също може да слагате храна на разни места и после да обикаляте да гледате кой яде, с незаменимото фенерче, иначе отблизо може да се изплашат.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот BoBcHuTu » Чет Ное 09, 2017 2:20 pm

Благодаря..това ме притеснява..казаха ми,че е прекалено малък за да се разгони,но дано е по любов и да се върне скоро
BoBcHuTu

Назад към Общ форум