Котето ми бяга от мен.

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Котето ми бяга от мен.

Мнениеот Wicked96 » Съб Сеп 09, 2017 7:41 pm

Здравейте, искам да споделя с вас следният проблем и да ми дадете съвет. Преди 2-3 дена леко натупах мацураната, знам че не трябва но страшно много ме изнерви ибя тупнах, не много силно но... Съжелявам за това което направих знам че не е правилно... Какъв съвет бихте ми дали за да си я върна същата...
Wicked96

Re: Котето ми бяга от мен.

Мнениеот Dianka74 » Вто Сеп 12, 2017 8:59 am

Аз съм без коментар......................... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
15.01.2018 г. Голдън завинаги остана на 7 години. Незабравим! Непрежалим! Незаменим!

Изображение
Аватар
Dianka74

Мнениеот Dalia » Пет Сеп 15, 2017 7:45 pm

Таман мислих да открия същата тема. И моята котка бяга от мен, без да съм и направила нищо лошо. Само като ме види и бяга. Карина я взехме преди една година от улицата. Държеше се много отракано и веднага възприе апартамента ни като собствен дом. Беше на 4-5 месеца и много игрива. Само аз си играех с нея, с разни въдици, гонихме се из стаята на игра. Три седмици след като я взехме започна непрекъснато да се разгонва. Това наложи лятото два месеца да я отведем в една вила, където тя стоя сама. Изпита огромен стрес от преместването. Преди месец си я взехме вкъщи. Пак голям стрес от пътуването с колата. Така стана, че когато се прибра превъзбудена, започна да се крие под леглото, а после падна от балкона от 2 етаж. Цял час се кри под колите и аз се опитвах да я уговоря да се прибере у дома. От тогава започна това с бягането от мен. От мъжете в къщи не изпитва страх. Ходи при тях и се гушка. Аз за една година не съм видяла нито гушкане, нито мъркане. Много ми е мъчно, че е такава. Пробвах да не и обръщам внимание и да изчакам тя сама да дойде при мен, но уви, пак нищо не се получава. Какво мога да направя, за да спечеля доверието и?
Dalia

Мнениеот Wicked96 » Пон Ное 27, 2017 12:11 am

Някой нещо да предложи
Wicked96

Мнениеот Kot » Пон Ное 27, 2017 2:09 pm

Трудна работа... Май женските са такива. Нашата Гергана откак се местихме първия път и след операцията стана много страхлива и при най-малкия по-сериозен шум или нещо нагнетена обстановка се навира зад дивана и не излиза с часове, а като я гушна ако не легна, почва да изпада в ужас, че ще я нося някъде. Мисля че си е до характера. Другите също изпадат в ужас, но после им минава, само Рижо пет пари не дава :mrgreen:
Мисля че по-скоро трябва да им се обръща внимание, например Бежо го гушкам редовно щом легна и той се научи и почва да гледа очаквателно след вечеря да се наместим на мекото. Гергана също я вземах, тя после се измъква, но се научи и тя и има конфликт на интереси, Бежо взе да ревнува и да я хапе :mrgreen: . Така че бързо се научават, но са инатести и не им личи, като се опитваме да ги възпитаваме. Вероятно трябва да проявите повече активност и да я гушкате за по малко, докато й стане навик, но характери всякакви, като при хората.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот martinec » Пон Ное 27, 2017 5:53 pm

Здравейте,имам писано по този въпрос ,но в други теми.Нищо,пак ще пиша.
При стресови ситуации,каквито са местене,ходене по доктори и т.н. давайте на котето 3-4 дни Шуслерова сол номер 7-магнезиум фосфорикум потенция Д6.Дава се сутрин и вечер по 1 таблетка, разтворена в малко пастетче или със спринцовка с вода - котките могат да поемат до 2 таблетки на ден.Магнезият отпуща.Солите се купуват от хуманна аптека,струват 80 бр. около 9-10 лева,каквото ви остане можете вие да го изпиете- ще имате полза.
Аватар
martinec

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка