Хранене на малко коте

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Хранене на малко коте

Мнениеот KarinaMihailova » Пон Сеп 04, 2017 8:05 pm

Котката ми е на 6 месеца и въпреки че и даваме максимум 60гр пауч, тя продължава да дъвче я паднала обелка при готвене и имам предвид че стиска зъби и не пуска. Крие се и го дъвче. Не знам дали е гладна и трябва ли да и даваме суха храна? Даваме и само пауч на Whiskas. Благодаря предварително, защото се притеснявам за нея.
KarinaMihailova

Re: Хранене на малко коте

Мнениеот Kot » Пон Сеп 04, 2017 10:23 pm

Растат й зъбките :)
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот serena70 » Вто Сеп 05, 2017 9:13 am

Какво значи "не знам дали е гладна", ами проверете - сипете й още храна и ако е гладна, ще яде. Котето ви расте и не е добре да го ограничавате точно в този период, 60 грама това ако е за цял ден, е адски малко. Да не говоря, че паучовете Уискас, с които единствено я храните, са некачествени, от тях животните не получават почти нищо полезно и най-много след време да се разболеят. Сменете храната й с по-качествена, поинтересувайте се има толкова информация в нета за марки, които предлагат качествени паучове и консерви без зърнени храни и изкуствени ароматизатори, овкусители и консерванти. Най-малкото може да смените гадния уискас с консервите на Анимонда карни.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот tochica » Сря Сеп 06, 2017 11:24 am

На тази възраст трябва да изяжда поне 300-500 гр пауч, ако само това яде, според мен.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот KarinaMihailova » Сря Сеп 13, 2017 3:21 pm

Да, знам че въпроса е странен, просто имаше доста мнения и всеки различно казваше по - колко и какво дава на котката си за тази възраст. Смених и пауча със суха храна от която се чувства по - добре и беше препоръчана заради витамините в нея. Сега е слагаме по 300 грама и гледаме да остава храна в купичката и за да като огладнее да си хапне.
KarinaMihailova

Мнениеот natispain » Сря Сеп 13, 2017 7:40 pm

Котката има нужда и от пауч и от суха храна. И да не е Уискас, Фрискис или нещо подобно.
Вижте в нета нещо качествено.
Аватар
natispain

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка