Котката ми става лоша ...

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Котката ми става лоша ...

Мнениеот cat337 » Сря Юни 28, 2017 8:35 am

От 2 седмици имаме коте на 2 месеца. Много е игрива дори прекалено. На разположение ѝ е целият апартамент. Още от самото влизане се изпишка в котешката тоалетна, не е правила бели . През деня спи предимно,но стане ли 7 полудява. Същото е и през нощта ... Има лошия навик към 2 - 3 да ми се качва на главата и да ме буди,след това се насочва към краката и хапе. Не ѝ се караме,много я гушкаме,но тази нощ не издържахме и я изгонихме в коридора. Наа сутринта видяхме, че е пишкала при обувките ни,след което дойде в спалнята и се изпишка в един ъгъл ... Ние ли бъркаме някъде .. не знам какво да правим .. Тя е господар на дома,всичко ѝ е позволено но от 1 седмица не сме спали. Надявам се да е било напук това пишкане и да не се повтаря ... Ако накой може да ме посъветва нещо ще съм благодарна..
cat337

Re: Котката ми става лоша ...

Мнениеот Лапички » Сря Юли 26, 2017 2:51 am

Котката ви не е лоша, вие сте лоши! :( Котето спи през целият ден след което има нужда да изразходи енергията си, по-нормално от това незнам накъде, опитайте да спите цял ден и ще ви питам какво ще правите цяла нощ.... Съвета ми е да не и позволявате да спи толкова нека свикне да спи през нощта, играйте си с нея през деня оставете я да си почине и към 6-7 нека да се събужда, изморете я с игра с нещо интересно. Моите котки си играят заедно и по отделно, но към 11-12 часа всеки си търси място за спане . Логично е! Не се карайте на животинката!
Последна промяна Лапички на Сря Юли 26, 2017 10:33 am, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Лапички

Мнениеот serena70 » Сря Юли 26, 2017 9:52 am

Котето е доста малко все още и е нормално да му се играе. Наистина е добре и през деня да го занимавате с игри, за да изразходва енергия, а не само да спи. Подходящи са всякакви топчета за гонене, въдици с въженца, за да може да тича подире им и да ги "лови". Особено се опитайте да поигравате с него вечер, те тогава са активни, за да може като се поизмори, да спи и да не ви буди. Сега през лятото котките спят по за кратко, и мен моите често ме будят в 4-5 сутринта, зимата е по-добре, тогава ме будят към 6. А относно хапането когато почне, просто я заиграйте с играчка, за да отклоните вниманието от краката ви, не я оставяйте да свиква да хапе ръце или крака. Ако не сте гледали досега коте, може да ви е малко трудно в началото, но с времето ще свикнете, а и то ще порасне и няма да е чак толкова игриво. Но в никакъв случай не реагирайте с наказания или бой, защото няма смисъл, най-много да стане така, че да се страхува от вас. Говорете му мило, отмествайте го полекичка, ако идва отгоре ви да ви хапе. За хапането може да осигурите също и някоя по-малка плюшена играчка, която да хапе. Да ви кажа, най-доброто ще е да вземете още едно коте, защото ще свикнат от малки и ще са си другарчета, ще си играят и няма да хапят вас :D
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Kot » Сря Юли 26, 2017 10:03 am

Както гласи една мъдрост, щом си вземете котка вкъщи, вече вие сте в нейната къща :mrgreen:
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Лапички » Сря Юли 26, 2017 10:35 am

Дам, второ коте е супер идея, сами ще се забавляват ще има другарче и ще е пълна къща
Изображение
Аватар
Лапички

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка