Две малки котенца със собственици новобранци :)

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Две малки котенца със собственици новобранци :)

Мнениеот fantasmagorique42 » Чет Мар 30, 2017 6:08 pm

Просто ми беше интересно дали някой друг е срещал такива разлики. На опаковката е даден големия размер гранула. Явно така трябва да изглеждат. Ако е имало проблем е бил с предната опаковка. Аз пазарувам от същия сайт от доста време и също съм много доволна.
Колкото до храната за кастрирани, аз моята девойка я храних само първия месец след кастрацията с такава и то защото я бях купила преди да говоря с вета. Той ми каза,че няма смисъл да преминавам на такъв вид храна, освен ако самата котка не започне да пълнее от другата. Та тъй като ни казаха че сме просто симпатично пухкави, но не и дебели продължих с нормална храна. Може би трябва да видите как ще им се отрази и ако евентуално пълнеят тогава да преминете на такава за кастрирани.
И хайде от кога ви дебна за снимки на сладурите.... :P
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот mupk0 » Чет Мар 30, 2017 9:05 pm

Наблягат на странни пози за спане основно. Мъжкият спи всякак..по гръб, на Sка , с отворена уста , с затворена и прочие...чудо :)
Изображение
Изображение
mupk0

Мнениеот tochica » Чет Мар 30, 2017 11:29 pm

Еха, колко са пораснали. Чудни са!

Бързо възстановяване на младежа!
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Kot » Пет Мар 31, 2017 12:30 am

Хехе, какви сладкиши :mrgreen:
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот fantasmagorique42 » Пет Мар 31, 2017 7:35 am

Еха...как бързо растат наистина. Като ги гледам как сладко са полегнали и двамата ми идва и на моята девойка да взема един другар
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот mupk0 » Пет Мар 31, 2017 8:24 am

Не е само до другаря :) И полара оказва влияние..никъде не ходят без него хаха. Из цялата къща го размятват. Иначе дам..младежа днес е 6 точки..поне от сутрешното ми контактуване с него. Отиват чат пат да се хапят днес ,но може да е заради това ,че Кристофър си мирише на болница , а Карито все голям стрес преживява по тея клиники, макар че само за задължителните неща е ходила досега. Като тегла са : Кари 2.700 кг , Кристофър 4.600кг
mupk0

Мнениеот serena70 » Пет Мар 31, 2017 1:08 pm

Даже са слабички :D и според мен да си останете на досегашната им храна като гранули, не знам дали им давате месце, примерно сварено пилешко със сърца и малко дробчета, да им е по-разнообразна. В гранулите за кастрирани повече са растителните съставки за сметка на месото, а това не ми се вижда добър вариант за тях. Дори и да качат по едно килце, има мегдан и въобще няма да е притеснително. Различните котки различно качват след кастрация, примерно у дома големият батко е осем кила (качи кило и нещо), малкият - седем, каката - шест (качиха по кило), а двете по-малки я имат четири, я нямат (като едната е кастрирана, но въобще не качи, а другата не е). Освен храната важното е и да се движат, да играят.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот mupk0 » Пет Мар 31, 2017 5:08 pm

Играта е по цял ден хаха. А иначе...готяим им редовно. Всеки ден ядът една определена консерва или месо или сърца. Общо взето имат 3 хранения на ден . 2 гранули и 1 месно.
mupk0

Мнениеот mupk0 » Чет Май 11, 2017 9:07 pm

Нашата малка калпазанка събота успя някакси да се шмугне и скочи от терасата без да се усетим. Резултата е счупен връх на лъчевата или радиалната кост на предната лапа. Реално парчето което се е счупило е върха на костта ( ябълката ) . 2 дни бяхме на обезболяващи венозни и вчера операция. Сложиха и пирони ( или игли не съм сигурен ). Сега 40 дни сме с шина и сме кисели. Операцията мина успешно, но сега се дразним на пластмасовият кръг около врата и, защото иначе си раздърпва шината. По план другата седмица сме на преглед, на 20 и 40 ден пак на рентген и след свалянв на шината ще решат дали трябва да махат тея метални парчета или не. След това ще има рехабилитация с акупунктура и да се надяваме, че всичко ще е супер. Засега мина трапа.

Изображение
mupk0

Мнениеот Kot » Пет Май 12, 2017 8:06 am

Даа, дребен беладжия. Ще му мине, за друг път вероятно ще знае. Сигурно е било голям ужас цялото преживяване...
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот serena70 » Пет Май 12, 2017 8:08 am

Уф че гадно :( много съжалявам, дано всичко мине по-безболезнено. Нашата тераса е наполовина обезопасена на височина и аз все ги вардя, като сме навън, но и ние имахме преди три години скачане от терасата (от страх и паника) на по-големия ни батко, но слава богу се разминахме само със стрес и цепната долна устничка.
А у дома имаме абсолютно същата покривка на дивана :)
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот mupk0 » Пет Май 12, 2017 8:15 am

Ами то реално...съм на 3тия етаж. На вторият етаж по стената на комшията се опира липата пред блока. Ако нямаше липа нямаше да има и тея фалове. При удара с дървото се е завъртяла и паднала както дойде...така си го обясни и лекарката. Терасата е с 4 плъзгащи прозореца и е затворена. Външният парапет пред прозорците е от 15см плочки...реално котката се разхожда спокойно зад стъклата, но явно от дъжда е имало фал. И преди са се качвали, но ги сваляме веднага. Към терасата има 2 врати...ПВЦ и алуминиева. Излезнаха от алуминиевата защото няма комарник. Навремето така ни смахнаха и си остана без. Тея дни ще правя комарник...за жалост :)
mupk0

Мнениеот mupk0 » Вто Юни 13, 2017 10:23 am

Имаме следният " проблем ". Котките откакто стана жега пускат прекалено много косми. Решихме да купим гребен за разресване от типа където обира пуха от козината. 2 дни става ги реша и не спират да пускат. Изхвърлих 2 кухненски кошчета с мъх и още пускат...в нас на всеки 24 часа почват да се разкарват "фандаци" от косми. Чистим, но не е приятно. Приятелката за сефте вижда толкова косми както и аз. Някаква идея ? Как да ги отървем от това постоянно скубене ? Имам познат с 2 пухени котки....е по-малко косми има из тях, а не чистят всеки ден както ние :D
mupk0

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка