Силиконова тоалетна, индикираща уринарни проблеми

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Силиконова тоалетна, индикираща уринарни проблеми

Мнениеот justpolly » Нед Мар 22, 2015 6:55 pm

Привет на всички,

Току що си наравих регистрация, защото мисля че имам проблем с едно от котета ми. Имам нужда от съвет и моля да ме приемете с добро.
Скоро купих някаква нова котешка тоалетна от която съм супер доволна. Според описанието, ако котката има уринарен проблем, тоалетната се оцветява в синьо. В началото всичко беше нормално, но един ден забелязах това синьо петно. Отне ми време да разбера от кое коте е точно. Накрая успях и сега не знам какво да правя, да се консултирам ли с ветеринар или да подмина това синьо петно. Приемам относно проблема или ако някой друг е ползвал тази котешка тоалетна. Казва се NULLODOR, поствам и линк към сайта от който я купих.
http://www.zoomenu.bg/silikonova-toalet ... ature.html
justpolly

Re: Проблем или не?

Мнениеот svetlito78 » Нед Мар 22, 2015 7:06 pm

За първи път виждам тази марка. Пише, че е силиконова и ми е чудно дали това което пише се отнася специално за този силикон, защото ние също ползваме силиконова, но друга марка.
Пишете нещо повече за котето - мъжко, женско, на колко години, с какво се храни, колко често ходи до тоалетна и т.н.
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот justpolly » Нед Мар 22, 2015 7:10 pm

Тоалетната е нова, ситна е като пясък и както казах съм наистина много доволна защото почти не се изхвърля материал. Котето е на 7 г., кастрирано, домашно.Нямам представа колко често ходи до тоалетна, защото имам три котки и ми е малко трудно да ги проседявам. До сега никога не съм имала проблеми с нея, до сега, от както започнах да ползвам тази сииконова тоалетна.
justpolly

Мнениеот svetlito78 » Нед Мар 22, 2015 7:13 pm

Мъжко ли е?
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот svetlito78 » Нед Мар 22, 2015 7:16 pm

Също - къде стои тоалетната и отворена ли е?
Колко пъти видяхте такова синьо петно и какво е яло преди това котето?
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот natispain » Нед Мар 22, 2015 7:40 pm

Разгледах я и на испански и на английски. Пише това, което казвате, взели сте я с тази цел, най-добре направете изследвания на котето, кръв, урина или само урина като начало.
Тук го казват ясно, но дали е така или само реклама...

Mature cats
Nullodor is a revolutionary litter that monitors your cat's health.
• It detects urinary anomalies before the earliest symptoms of the disease appear.
• The normal colour ranges from pale to dark yellow, from golden to banana yellow or olive.
• If you notice another colour, consult your veterinary surgeon as soon as possible!
Nullodor Mature Cats reacts to certain abnormal urinary elements such as blood, bilirubin, alkali etc, making

them immediately visible to the naked eye. From the age of 6, cats often develop urinary infections. However,

visible symptoms do not appear until later, when the infection is already at an advanced stage.
Most of the time, an ill cat hides its symptoms. But with the health indicator detection system, the veterinary surgeon will be able to diagnose the problem sooner.

N.B. : Nullodor Mature Cats cannot detect all urinary anomalies. Only your veterinary surgeon can establish a precise diagnosis.
Последна промяна natispain на Нед Мар 22, 2015 7:44 pm, променена общо 1 път
Аватар
natispain

Мнениеот justpolly » Нед Мар 22, 2015 7:41 pm

Женска е котката, тоалетната е отворена, на остъклена тераса. Храни се с Matisse.
justpolly

Мнениеот justpolly » Нед Мар 22, 2015 7:46 pm

Да, точно това пишеше като описание и в онлайн магазина от който я купих.
justpolly

Мнениеот svetlito78 » Нед Мар 22, 2015 9:49 pm

Силиконът се оцветява като е отворен и на остъклена тераса, особено ако го огрява слънцето, макар и за кратко време. Аз така се бях притеснила преди време и бяхме дискутирали с други форумци тук, но сега не мога да намеря точно в коя тема. Тогава стигнахме до извода, че всички на които тоалетната е на балкон, изложен на слънце, добива лилаво-червеникъв цвят. Не съм ползвала точно този вид, но силикона си е силикон все пак...не знам. Консултирайте се с ветеринар за всеки случай и според мен трябва да наблюдавате поведението на котката - апетит, отпадналост, честота на ходене до тоалетна и други признаци.
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот svetlito78 » Нед Мар 22, 2015 10:12 pm

Намерих къде сме коментирали проблема с оцветяване на сликона, тук в темата "Котешка тоалетна" :arrow: viewtopic.php?f=10&t=653&start=180#p102397
Виждам, че сме писали, че стават розови някои от камъчета, но си спомням, че имаше и лилави.
Дано да се окаже, че няма проблем и просто са се оцветили и при вас от слънцето. Ако може пишете ни как е котенцето. Ще стискаме палци!
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот justpolly » Пон Мар 23, 2015 10:07 am

Здравейте, отново

Току що се прибрах от вета, оказа се че мацата има настинка, която я е ударила в бъбреците. Нищо страшно общо взето. Поне се радвам че котешката тоалента работи, вече мисля да използвам само тази тоалетна. Даже се свързах ксъно снощи с онлайн магазина, леко се бях паникьосала. Отговориха ми веднага и ми казаха, че ако имам някакви проблеми и нужда от помощ са насреща. Явно все още има хора от този бизнес на които им пука за нашите душички.

Поздрави.
justpolly

Мнениеот natispain » Пон Мар 23, 2015 12:52 pm

Радвам се, че не е нещо сериозно, а и че чух за тая тоалетна. Добре е да се знае. Къде изхвърляш пишото, не може в човешката тоалетна, нали?
Аватар
natispain

Мнениеот svetlito78 » Пон Мар 23, 2015 1:01 pm

Благодаря, че ни писахте и също се радвам, че не е нещо сериозно. Правиха ли и някакви изследвания и какво лечение назначиха?
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот justpolly » Пон Мар 23, 2015 1:04 pm

Хубавото както казах и преди е че, не изхвърляш нищо, защото а*ото се полепва с много малко от тоалентата. Според мен е така защото е ситна колкото пясък. Другите силиконови тоалетни за на едри зърна и дефакто с нещото изхвърляш и материал от тоалентата, а при тази е нищозно. Не съм пробвала да я хвърлям в тоалетната, слагам в пликче и така. В момента даже виждам че са я намалили цената. Ако искате пробвайте и вие.
justpolly

Мнениеот silnikol » Пон Мар 23, 2015 3:13 pm

За пръв път чувам за такава тоалетна. Възможно е вече да има и технология, която да диагностицира котето по урината в пълнежа на WC-о, но прегледът при лекар , кръвна картина и биохимични изследвания са най-сигурното нещо. Ако сте от София, мога да ви препоръчам една изключително добра клиника - София вет, близо до Сточка гара е, ще я видите в Интернет. Наскоро там спасиха котето ми от анемия, която се разви мълниеносно . След системи, изключителни грижи мойта Мину вече скача и видее у дома.
Независимо, къде ще заведете котето си, не разчитайте само на диагностиката на силикона, а на квалифицирани ветеринални лекари.
Дано се окаже , че няма проблем.
Успех!
silnikol

Следваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка