Силиконова тоалетна, индикираща уринарни проблеми

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Силиконова тоалетна, индикираща уринарни проблеми

Мнениеот justpolly » Сря Мар 25, 2015 10:09 am

Здравейте, отново

При нас всичко върви добре. Вече няма сини петна. Иска ми се ако още някой е позвал тази тоалетна да сподели наблюденията си.

Поздрави.
justpolly

Мнениеот svetlito78 » Сря Мар 25, 2015 2:49 pm

Това е добре, но не казахте как изчезнаха сините петна? Лекувахте ли с нещо писанката, правиха ли й изследвания?
На мен все още не ми е ясно как точно работи тази тоалетна. Какво има в силикона, защото както казах и обикновените силиконови камъчета си променят цвета. Освен това да се използва цял месец и да не се сменя ми се струва доста нехигиенично. Изпражненията се махат, да, но пишканото остава. Не замирсва ли?
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот justpolly » Чет Мар 26, 2015 9:05 am

Да, правиха кръвни изследвания, казаха ми че няма нищо притеснително освен някои завишени стойности, но това било нормално заради настинката. Даваме някакъв антибиотик, някъде 8 лв струваше, мъжа ми се разправя с даването. Споделям снимка на тоалетната от тази сутрин(непочистена). Имам две тоалетни, като двете се ползват от три котки. Стана малко реклама на ЗОО МЕНЮ, но...

Изображение
justpolly

Мнениеот Dianka74 » Чет Мар 26, 2015 11:45 am

Сега като я виждам, наистина доста ситен силикон. И ние ползваме силиконова, но такава виждам за първи път.
15.01.2018 г. Голдън завинаги остана на 7 години. Незабравим! Непрежалим! Незаменим!

Изображение
Аватар
Dianka74

Мнениеот prikazka » Пет Мар 27, 2015 1:28 am

justpolly написа:Стана малко реклама на ЗОО МЕНЮ, но...

хаха,не малко,а много стана реклама :)
'Настинала и я ударило в бъбреците",такава диагноза баба ми даваше..какви са тия ветеринари,все повече губя доверие в тях.
За мен лично този пълнеж е много оскъден,нашият е такъв заривач,че има да се бори по час,за да си скрие съкровището.Явно трябва по 2 пакета,за де е комфортно на котката,но все пак си зависи от хищника.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот ematanova » Сря Апр 15, 2015 9:10 am

Здравейте, вчера писах в друга тема, защото не бях видяла тази. И аз съм много доволна от този пясък за тоалетна. Използвам я откакто осиновихме мъжкото ни коте Гръмпел, който в момента е на 8 месеца, взехме го на 4. Преди 2-3 седмици забелязах, че пясъка се оцветява в зелено. Преди седмица занесох урина за изследване и се оказа, че има много кристали, които все още не бяха станали на камъни и сме хванали проблема в съвсем ранен стадии благодарение на тази котешка тоалетна. Сега сме на антибиотици, добавки и специална храна и вече пясъка си е нормален цвят, но в събота пак ще нося урина за изследване, за да сме сигурни, че лечението дава резултат. Според мен са сложили отделни песъчинки в тази котешка тоалетна, които действат като лакмус(ако си спомняте по химия сме учили :D ), който се оцветява в различен цвят и по този начин успява да улови аномалии в урината свързани с променена киселинност, алкалност и т.н., които са показатели за наличие на проблем. Явно е голяма иновация, ветеринарката ни не беше чувала за тази "вълшебна" тоалетна и беше много учудена как толкова рано сме хванали проблема, защото обикновено, когато почнат видимите признаци на това заболяване вече е в напреднал стадии :( Силно препоръчвам!
ematanova

Мнениеот justpolly » Вто Апр 21, 2015 11:39 am

Супер, радвам се че и и при вас е помогнала. Оказва се, че не всичко е рекламен трик. Поздрави.
justpolly

Мнениеот justpolly » Вто Сеп 26, 2017 5:45 pm

Някой да знае къде в стационарен магазин мога да намеря тоалетна, в София. Нещо много трудно се намира. Благодаря.
justpolly

Мнениеот joro70 » Сря Сеп 27, 2017 7:51 am

https://www.zoomenu.bg/silikonova-toale ... ature.html

На сайта пише че е налична в зоомагазин Младост
joro70

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка