Как се справяте с котешките косми?

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Как се справяте с котешките косми?

Мнениеот pandelka » Нед Апр 13, 2014 11:08 am

marilie написа:Няма нужда да ходите по зоомагазините, а в някой от малките квартални зоомагазинчета може да попаднете и на фалшиви фърминатори на по-ниска цена, които няма да вършат никаква работа, или най-много да действат като тримери.

Имам такъв "фурминатор", върши чудесна работа и смъква много козина. Има същите зъбци като оригинала, няма бутонче за избутване (реплика е на по-стария модел), но не мисля, че е такъв проблем предвид цената. И не действа като тример. :mrgreen: Ако някой не може да си позволи оригинала, според мен си е идеално решение. Поръчах го от китайски сайт.
pandelka

Мнениеот Dalila_D » Сря Апр 06, 2016 5:44 pm

Здравейте на всички!
Доста отдавна обмислях да взема Furminator за Минчето и най-накрая се сдобих с въпросното чудо!
Честно да ви кажа съжалявам че по-рано не съм го купила :) Дори само с едно ресане не мога да опиша колко много косми свалих от нея! И това са само косми, които щяха да останат по мебелите, по нас, завивките, и дори самата тя щеше да погълне част от тях...
Инвестицията не е малка, но си заслужава на 100%!!!
Преди да го купя направих справка в Интернет и установих че освен оригинала се предлагат и други фърминатори, като един от тях е с почти същата опаковка. Ето как изглежда истинския уред: http://ecx.images-amazon.com/images/I/7 ... L1500_.jpg
Горещо препоръчвам!!! :P
Кучетата ни пазят от видимите врагове, а котките - от невидимите!
Аватар
Dalila_D

Мнениеот anelgim » Пон Апр 18, 2016 4:14 pm

Купих си и аз Фурминатор, даже два. И малкия размер и големия - за дългокосместо коте.
Малкия го продадох и съжалявам, честно казано, въпреки, че излязох на далавера. Беше тесничък, не че не вършеше работа. Мислех си, че ако е по-широк ще сваля повече. Ама то голяма разлика няма - винаги сваля косми :D

Купих ги от китайски сайт и бяха със същата опаковка, както показаната и едно към едно просто. Доволна съм също, защото сваля много козина. Само че според мен подрязва косъма малко. На мен лично не ми е никакъв проблем, даже още по-добре за мен и котачето е, защото аз така или иначе си го подстригвам до №1 при ветеринаря.

И от Китай са в пъти по-евтини. Даже като закупих първият Фурминатор минах през зоомагазин да ги сравня - единствената разлика беше, че аз заплатих 15 лева за гребена от Китай и то с безплатна доставка, а тук в магазина струваше над 45 лева.
Има и Китайски ментета, но аз старателно трсих продукта от картинката да е едно към едно.
Изображение
anelgim

Мнениеот Simona1 » Пон Мар 13, 2017 11:08 am

Аз ползвам Миеща ролка за обиране на косми Sticky Buddy вече около месец и половина и съм наистина доволна. Една приятелка я ползваше преди мен и ми я препоръча. За тази цена няма как да се оплаквам пък и получих и една малка, подарък. След като се измие ролката залепя перфектно отново, не е от онези, който изкарват по 3 почиствания и до там, тази може и цял живот да я ползвам както се вика :D Наистина надежден продукт и силно го препоръчвам на всеки с котка вкъщи, а моята е дългокосместа представете си тази ролка пред какво предизвикателство е изправена ха-ха-ха
Simona1

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка