Ежедневна грижа за котката

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Ежедневна грижа за котката

Мнениеот Sellena » Пет Дек 19, 2014 7:52 pm

Постелете нещо в което да може да си забие ноктите докато го къпете. Когато няма опора и се хлъзга по сапунисаните плочки съвсем изпада в паника. Ще е по-лесно с още един човек помощник- единият държи, другият сапунисва и плакне. Шампоана предварително го разтваряте с топла вода в купа, а не да се изисква директно върху котката или върху ръцете ви. Дръжте котето силно за врата- това само по себе си го успокоява и ако може да си подпре някъде предните лапички. Като малка имах коте, което къпех в мивката и то се стискаше за чучура на чешмата с предни лапи и си седеше хайвана, но щом опитах да го отскубна от чучура много пискаше. Марти сега го къпя на капака на тоалетната чиния като с предни лапи се подпира на казанчето. Хем е спокоен, че има упора, хем на мен ми е удобно, че му е изпънато тялото и лесно се къпе. Когато го сапунисвате се старайте да не търкате козината в посока обратна на посоката на косъма. Главата не къпете изобщо, а само гушката. Това за свещичките е пълна глупост, според мен даже може и да го убиете с тях. Къпането отнема 5мин и колкото и силно да мяука ще го изтърпите. И колкото и да не му е харесала банята и да ви се сърди, веднага щом изсъхне напълно и се изближе до край, ще ви прости и сладко ще замърка пак в скута ви изтощен от банята. Подкосмието съхне трудно, със сешоар е по-трудно от самото къпане. Аз на Марти му пускам духалката в него. И си пригответе 2-3 кърпи защото ще се изненадате колко вода ще изцедите от козината :D
Понякога, когато Щастието е щастливо, то мърка!

Изображение
Аватар
Sellena

Мнениеот дезире » Съб Дек 20, 2014 6:28 pm

А защо трябва да го къпете, с пудра против бълхи ще има същия ефект и няма да го мокрите и стресирате, а и сега е студено и най-много да му докарате някоя настинка.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот streamofsun » Нед Мар 22, 2015 12:45 pm

Ние Писуранището го къпахме, като го взехме че беше гледано в двор. И след като го изкъпахме, почнах да го суша и той се скри баш под леглото. :д Иначе беше кротък, но мяукаше много и очевидно му беше неприятно. А колко черна беше водата в легена.. Той дребосъка е бил много мръсен. С душа сякаш наистина става по-лесно и по-бързо, ние двамата го къпем - аз го държа, а приятелят ми го мие и плакне.
Аватар
streamofsun

Мнениеот poniy » Съб Апр 04, 2015 5:40 pm

Скоро може да имам коте между 2 и 8
месеца и не знам какво да правя. Преди сме
имали котета много пъти, но съм забравила
какво е да гледаш коте. Моля за някаква
помощ от опитен човек. Довиждане за сега.
Аватар
poniy

Мнениеот poniy » Съб Апр 04, 2015 7:30 pm

streamofsun написа:Ние Писуранището го къпахме, като го взехме че беше гледано в двор. И след като го изкъпахме, почнах да го суша и той се скри баш под леглото. :д Иначе беше кротък, но мяукаше много и очевидно му беше неприятно. А колко черна беше водата в легена.. Той дребосъка е бил много мръсен. С душа сякаш наистина става по-лесно и по-бързо, ние двамата го къпем - аз го държа, а приятелят ми го мие и плакне.

И аз, когато съм имала котета съм ги къпала
но все се дърпат. Само когато ги приберем
тогава ги къпем.
Аватар
poniy

Мнениеот Ani_81 » Вто Юли 07, 2015 3:15 pm

Много ще ми е полезно ако знаете някакви трикове за това къпане,предстои ни идните дни да го направим за първи път и съм в лек ужас от последствията ,но няма как.Не сме го къпали милия Майло откакто го взехме,въпреки че не е бил навън никога.Ветеринаря каза да изчакаме да минат ваксините и вчера беше втората след третия месец и каза че след 3-4 дни можем да си го изкъпем вече :roll: Мисля да го затворя в душ кабината и така набързо със слушалката ...като за първи път :oops:
Аватар
Ani_81

Мнениеот дезире » Вто Юли 07, 2015 4:39 pm

Котките сами си поддържат хигиената на ниво, аз лично смятам, че къпането е наложащо в есктремни ситуации. Майло е домашен, вече не е толкова малък, няма от какво да е мръсен.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Ani_81 » Вто Юли 07, 2015 9:20 pm

Направих грешката да купя тоалетна от Кауфланд и в момента белите му крачета са жълти ,та затова се налага къпането,иначе не мисля да е често,пробвах го в легена и драска много,мисля че няма да му е от любимите занимания.
Аватар
Ani_81

Мнениеот tochica » Сря Юли 08, 2015 12:25 am

Още е коте и по мои наблюдения стават опасни по-късно. Общо взето най-добрия съвет, който мога да дам е да разтвориш шампоана предварително във водата и да го топнеш, т.е да е възможно най-кратка процедурата. Според мен той още е малък за да е истнски опасен при къпане. Втори човек наистина много помага. Ако трябва да се мие само част ( при нас предимно е било дупе, но при вас е лапички яено) минава по-лесно процедурата.

п.п. Хващай за сгънката на връта - не е жестоко.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Ani_81 » Пет Юли 17, 2015 3:13 pm

Майло вече е изкъпан.Пробвах по този начин който предложи tochica,но легена определено не му е от любимите-много драскаше,но тъй като вече беше със шампоана,се наложи да го изплакна направо със слушалката и за мое учудване стоя кротко почти през цялото време.Та успях да го изкъпя целия,запазихме ушите както ми казахте и много съм доволна от резултата.Благодаря на всички за съветите :)
Аватар
Ani_81

Мнениеот fuel. » Чет Сеп 17, 2015 3:44 pm

Искам да питам нещо относно най-малкото ми коте.От известно време я забелязвам постоянно да седи върху рутера за кабелната и си мисля,че го прави,защото винаги е леко топъл,дали не и е студено?Не ми изглежда болна и е много игрива,най-игрива от всички.Нормално ли е това?Дали да и купя къщичка от типа-иглу където да спи на топло?
Майкъл и Сукийна <3
Аватар
fuel.

Мнениеот Ani_81 » Сря Окт 21, 2015 8:58 am

Не съм много веща по въпроса,все пак отглеждам коте само от 5 месеца,но мога да споделя моите наблюдения.И аз напоследък забелязвам ,че Майло си търси топли местенца.Бях му сложила в ъгъла една пухкава възглавничка ,ей цяло лято я подминаваше като голям камък,изобщо не легна на нея,лежеше на ламината,на плочките в коридора,на масата.Вероятно му е било горещо,той все пак е и доста космат :) Сега обаче като захладня търси топлото,пак не иска да спи на възглавничката,но се качва на аквариума,там от осветлението му е топло,а също и на дивана или на спалнята.Така че може да пробваш и ти с нещо меко и топло,пък дано да му хареса на твоето коте.Аз възглавничката вече я махнах :D
Аватар
Ani_81

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка