Стресирана котка от новия си дом

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Стресирана котка от новия си дом

Мнениеот Rosi_72_ » Вто Мар 10, 2015 10:29 am

Приказка за това което пишеш си права. Уж са здравословни или диетични, но са по вредни реално добавките, храните и напитките. Точно за таза и ние търсихме на други езики за съставките и действието. Притеснявах се и за това споделих. Но за момента помогна на Майки. Вчера ги касрирах и двамата. Той определено много трудно излезе от упойка за разлика от Фреди. Бих желала ако и друг има мнение или познание да сподели. На всеки може да му се случи да има тежък проблем с котето си и нека от тази тема да получи нужната информация.
Аватар
Rosi_72_

Мнениеот tochica » Вто Мар 10, 2015 11:04 am

Роси, стискаме палци за бързо възтановяване. Ти предполагам с цел да го успокоиш преди операцията и воденето до клиниката си му направила курс?

На мен лично съставките не ми изглеждат опасни да се дава десетина дни, но аз разбира се не съм никакъв капацитет. Аз съм давала RC calm (там също има триптофан, а и някакви производни на казеин май - като активни съставки), но по-скоро като награда, така че не съм усещала разлика, то и няма как като една малка опаковка се яде около 2 месеца. В Британските форуми много се хвали Zyklene, пак на млечна основа, но не съм го намирала в БГ. Ако ми се наложи да пътувам може би бих поръчала.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот apostolov359 » Нед Окт 25, 2015 3:10 pm

Едно бързо въпросче от мен:
Днес си взех коте, което беше доста притеснително и страхливо (не беше излизало от апартамент до сега и цялото трепереше в колата), та прибрах го в нас, и го сложих в тоалетната му, за да знае, че там трябва да ходи (някой ми беше казал така). След това го оставих да се поразходи и докато се усетя изчезна.. Но се оказа, че е зад печката. Час по-късно, сметнах, че в кухнята е много студено и преместих печката, извадих го и го взех в стаята, но сега ми се скри под гардероба.. Донесох му храна и вода, но се притеснявам, да не се изпишка или ака под гардероба, понеже е точно до главата ми.. А за тоалетната,която е в кухнята на остъклен балкон, знам, че не трябва да се мести, за да си свикне там... Съвети?
Мерси за отделеното време :)
Аватар
apostolov359

Мнениеот serena70 » Нед Окт 25, 2015 3:18 pm

Значи дайте време на котето да се ориентира в новия си дом. Това означава да не го разнасяте, местите против волята му. Оставете го само да си ходи, където реши, да си души, ако реши да се скрие, не го вадете, оставете го то да излезе когато поиска. Е, стига да не седи скрито с дни. Оставете му храна и вода на видно за него място. Оставете съда с тоалетната му където сте решили, че ще е, времето ще покаже дали ще се възприеме от него. Може впоследствие да се наложи да я преместите. Опитайте се да ограничите достъпа му под мебели, едва ли ще може да пишка или ака под гардероба, понеже ще му е ниско и неудобно. Дайте му време, оставете го на спокойствие да се ориентира, говорете му тихо, за да свиква с гласа ви, добре ще е средата около вас и котето да не е шумна, котките не обичат силни шумове. За няколко дена, ако няма стресови ситуации, би следвало малкото да се поотпусне и да не се крие много.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот apostolov359 » Нед Окт 25, 2015 3:49 pm

Стаята е откъм двора и е много тихо, чуват се понякога други котки и от време на време и по някое куче :D Притеснява ме само това за тоалетната.. Понеже тя е в кухнята, а за да стигне до там, трябва да мине през: стаята (в която е в момента), коридора, малък коридор, където е банята и чак после е кухнята.. Трябва да мине пред общо взето 4 врати или грубо сметнато 20 метра и не знам дали би отишло до там до тоалетна..
Аватар
apostolov359

Мнениеот serena70 » Нед Окт 25, 2015 4:21 pm

В началото по-добре сложете всичко, което й е необходимо, в една стая, или ако не искате тоалетната да е в стаята, я сложете примерно в коридора, но съвсем наблизо. Това разстояние, което сте описали, е твърде много за коте, което не познава обстановката. След като се ориентира и свикне, можете да помислите за евентуално разместване. Обикновено се препоръчва котета-новодомци да бъдат оставени в една стая с необходимите съдове и принадлежности и да свикнат първо с нея, а после постепенно и с останалата част на дома.
Аватар
serena70

Мнениеот tochica » Нед Окт 25, 2015 5:31 pm

Определено има нужда от тоалетна в стаята при котето според мен. И не се притеснявай толкова.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот enikol » Вто Окт 27, 2015 6:00 pm

И аз съм на мнение, че тоалетната на първо време трябва да е в стаята при котето и постепенно да се премества към мястото, където сте намислили в бъдеще да бъде. От 3 седмици имам малко котенце вкъщи, което намерих на улицата. Още първия ден свикна да ходи в котешката си тоалетна, която поставих в стаята. Отначало го следих и като забелязвах, че търси място да пишка, взимах го и го оставях във ваничката. На третия път само си отиде на правилното място.
Изображение "Когато човек играе с котe, е неизвестно кой повече се забавлява." Мишел дьо Монтен
enikol

Мнениеот apostolov359 » Вто Окт 27, 2015 9:52 pm

Котето не е ходило по нужда никъде другаде, освен в тоалетната му, която я сложих там, където мислех да е. Първо бях оставил тоалената открита, но видях че си ходи там и я закрих.. Тъй като пак ходеше само там, преди малко сложих и вратичката и ще видим резултата.. :D Иначе котето след няколко часа под гардероба излезе и започна да лудее.. Всичко е наред за сега, благодаря ви. :)
Аватар
apostolov359

Мнениеот сем.Георгиеви » Нед Яну 24, 2016 10:58 am

Здравейте и аз искам да попитам нещо. И ние си взехме коте вече е при нас 9 дни но все още се плаши от нас и седи под дивана.Излиза в наше присъствие но като го гледаме или мръднем от мястото си се скрива пак. Галим го мърка но жената го вади от под дивана за тази процедура с галенето!! Вече не знаем дали ще идва при нас или вечно ще седи там.
сем.Георгиеви

Мнениеот animalprograms » Нед Яну 24, 2016 12:26 pm

Ще се оправи. Търпение, любов и дори приказки биха го научили, че е по-добре с вас, отколкото само под дивана.
Аватар
animalprograms

Мнениеот serena70 » Нед Яну 24, 2016 12:57 pm

Просто е необходимо време, за да свикне с новата обстановка и с вас. Не го вадете изпод дивана! Оставете го то само да реши дали и кога да излезе, насила нищо няма да постигнете. Ако у вас е шумно, това също може да го стресира, котките не обичат шумна среда или непрекъснато движение. Когато човек си вземе животинче в къщи, той трябва да се приспособи и да има подход към него, а не обратното. Оставете котето на спокойствие да свикне, опитайте се с времето да опознаете характера му и не го карайте да прави нищо насила, явно е от по-притеснителните и плашливите. На първо време ще е добре, ако редовно се храни, пие вода и ползва тоалетната.
Аватар
serena70

Мнениеот tochica » Нед Яну 24, 2016 2:15 pm

Дали няма начин да блокирате под дивана и да предложите по-добри скривалища, като кашон с два входа и постелка вътре, легълце тип къща и т.н. Когато бяха бебета Бандит киснеше доста често под дивана. Проблема на под дивана е, че не виждат какво става около тях и отнема по-дълго според мен да разберат, че няма страшно. Ами ние в един момент просто блокирахме с тръби, сега си влиза в 'скришното легълце' или отива в спалнята под завивките, като и се налага да се крие. Но това беше на по-късен етап, в началото слагах одеяло за да не влиза навътре. Изображение

Иначе и аз си мисля, че с време и търпение няма как да не свикне с вас, не го притискайте. Колкото и да е трудно опитайте да 'не му обръщате внимание' когато излиза. Явно ще бъде по-плашлив, но към вас ще се отпусне, не се отчайвайте.
Аватар
tochica

Мнениеот lgm » Нед Яну 24, 2016 2:39 pm

Изобщо не се притеснявайте.
По-любопитни животинки от котките едва ли има.
Те дори биха сериозно рискували, само и само да разучат подробно всичко около тях.
Така че, не напрягайте нещата, говорете му спокойно, за да свикне с гласа Ви и няма да усетите,
кога пухела е завладял и цялата територия и Вас самите.
lgm

Мнениеот сем.Георгиеви » Чет Яну 28, 2016 2:11 pm

Здравейте писах преди 8 дни че котето се плаши от нас. От тогава много малко е мръднала работата.Все още бяга от нас а в петък ще направи 2 седмици вкъщи! Имало ли е случай на някой котето да свиква толкова трудно. Вече се чудим дали ще ни позволява да го галим някога?
сем.Георгиеви

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка