Бентонит или силикон??

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Бентонит или силикон??

Мнениеот gothic_queen » Пет Апр 15, 2011 11:20 am

Уф,ужас,прочетох всичко,добре че ние сме купували само два пъти такава,ама не съм и предполагала че може да е вредна,просто на мен не ми харесваше :? Аз вече се чудя дали да не се преориентираме към царевичната,тя ми се вижда най-натуралния избор,въпреки ,че за бетонита не съм чувала такива работи,ама знае ли човек,вече чисто се обърках :roll:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот beast_33 » Пет Апр 15, 2011 12:31 pm

да аз бях видяла само коментара, после прочетох и линковете от svetlito78 направо останах като гръмната.. :shock: явно се получава при вдишване на силикона, а не съм сигурна дали вреди и на котките, но щом и те го вдишват сигурно и на тях вреди... направо ужас :?
Изображение

Изображение
Аватар
beast_33

Мнениеот gothic_queen » Пон Апр 18, 2011 9:43 am

За бентонит препоръчвам горещо Pura!Образува много здрави 'топки',които лесно се отстраняват и не се разтрошават!А аромата е наистина страхотен,цялото помещение мирише на хубаво!Ние ползваме с жасмин,сега видях че има и с аромат на бебешка пудра,ванилия,роза и стандартните бор и лавандула.За около 10 лв(зависи откъде ще се вземе или поръча)са 7 кг,индийска е .Трябваше да вземем ароматизирана,за тоалетната на Пампи,нали не е кастриран и много му мирише пишканото.А този бентонит,успешно неутрализира неприятният аромат.Извинявам се,че звучи като реклама,но наистина съм приятно изненадана,сега само да видим и колко време ще изкара с нея.
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот Plamena_ » Пон Апр 18, 2011 5:58 pm

Досега взимах силиконова тоалетна, но реших да сменя с бентонит, защото при силиконовата чистенето става доста трудно, няма да изпадам в подробности. :? Постоянно ми се струва мръсно и сменям постелката на няколко дни, което, както се досещате, ми излиза доста солено. При бентонита е по-лесно с образуването на топче - като се изпишка и го премахвам веднага и си стои чистичко, поне засега. Ако не се появи миризма, ще си останем с него. Ще потърся и тази марка Pura, добре звучи. :)
Изображение
Аватар
Plamena_

Мнениеот beast_33 » Вто Апр 19, 2011 1:07 pm

дамм, наистина добре звучи и аз ще я потърся, не съм сигурна дали тук я има но ще поразпитам :) :)
Изображение

Изображение
Аватар
beast_33

Мнениеот gothic_queen » Вто Апр 19, 2011 1:12 pm

Има я по онлайн зоо-магазините :wink:
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот ioana_444 » Пет Май 06, 2011 10:17 am

Аз понеже нямам коте, но ще си взимам и мисля кажа на мама да вземе бентонит (аз съм на 12), защото ми звучи добре. Ако не ни хареса мисля да пробваме тази царевичната [url] :D :D
ioana_444

Мнениеот nakatasan » Пон Ное 21, 2016 2:32 pm

Здравейте, бих желал да попитам, ползвате ли силиконова постелка, която се предлага в хипермаркетите като Кауфланд и Лидл. От коя сте доволни? Не се интересувам от видове, които се предлагат по интернет магазините.
Поздрави
Душка е немирна писанка, много обичлива, любопитна и послушна.
Аватар
nakatasan

Мнениеот moniqueangelova » Пет Фев 17, 2017 3:52 pm

Бреййййййй аз му взимам бентонит с аромат на ябълка. Полудявам от чистенето на топчета :x по земяяя, по легла, по столове.. направооо.
All you need is love... and a cat.
Аватар
moniqueangelova

Мнениеот malinakupina » Съб Фев 25, 2017 12:56 pm

Здравейте! Аз купувам за моя котьо тоалетна от Лидл. Това е най-евтиния вариант, който съм намерила - 10 кг е 6 лв. Стига приблизително за около месец и нещо, но е бентонит и определено си е прашен (преди беше по-качествен и нямаше толкова прах). Купувала съм и от силиконовите (нямам спомен за определена марка, но е от супермаркетните), но не ми харесва това, че не става на бучки, а се разнася като се опитам да го почистя (реално не мога да махна пишканото, освен ако не сменя цялата тоалетна) и не ми се струва много хигиенично :roll: . Бентонита си става на бучка и се почиства лесно. И при двата вида след като си свърши работата изкарва навън, така че относно това не виждам разлика.
malinakupina

Мнениеот fantasmagorique42 » Нед Фев 26, 2017 11:35 am

moniqueangelova написа:Бреййййййй аз му взимам бентонит с аромат на ябълка. Полудявам от чистенето на топчета :x по земяяя, по легла, по столове.. направооо.

Ооо каква марка е тази с аромат на ябълка, като че ли не съм засичала до сега,а може би не съм обърнала внимание.
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот moniqueangelova » Нед Фев 26, 2017 1:11 pm

fantasmagorique42 написа:
moniqueangelova написа:Бреййййййй аз му взимам бентонит с аромат на ябълка. Полудявам от чистенето на топчета :x по земяяя, по легла, по столове.. направооо.

Ооо каква марка е тази с аромат на ябълка, като че ли не съм засичала до сега,а може би не съм обърнала внимание.

http://zoobg.bg/bg/kategorii/bentonitov ... litra-9919
Ето такъв взимам, има и с портАкал, но ябълката мирише повече. И аз го взимам на 5 лв от зоомагазинче.
All you need is love... and a cat.
Аватар
moniqueangelova

Мнениеот pepimili » Пон Ное 06, 2017 11:23 am

Аз също съм за бентонит, защото е много по-естествен от силикона. Пък и цената е по-добра :)
Котката е най-добрият приятел на човека. Тя никога няма да ви обвини, че ядете по нощите. Тя ще яде с вас. https://www.sportmoda.bg/maratonki
Аватар
pepimili

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка