Котето ми не спира да мяука...

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Котето ми не спира да мяука...

Мнениеот prikazka » Пон Авг 07, 2017 4:24 am

Колко е голям? Питам,защото и моят го прави същото,но не е 'възрастен",на 5г. е..Глух е.Като се събуди и започва да крещи.Буквално издава истерични звуци до момента в който го погледна.След това или той идва при мен за внимание или аз при него.Същото се повтаря и когато ме търси или" вика"(например да го заведа до купичките му,или да ми покаже,че пие вода в банята ...търси постоянен контакт и огласява,за да се знае.Аз го отдавам на глухотата и желанието да има другар до него.Също влачи,но не дрехи,а хартиени торбички и играчките си с ластик,просто защото не му давам найлонови.Ако има ще ги дъвче и размята с часове.
Ако сте 100 % убедена,че е напълно здрав на база изследвания и прегледи най- вероятно си проси внимание и компания.А дрехите си ги прибирайте.Аз не оставям нищо по-ценно,защото пък моя ги маркира с близане и стават целите в лиги.Оставям си фанелки или пижамка,когато пътувам само и после я намирам като дупчена от снайперист,макар,че винаги половинката ми е с него.т.е. не е бил сам от бебе.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Re: Котето ми не спира да мяука...

Мнениеот malinakupina » Пон Авг 07, 2017 8:11 pm

На 10 години е, но какво да кажа явно си е котка чешит :lol: . Това с влаченето е от доста време и вече сме се научили да крием всичко и толкова не ме притеснява ( поне се успокоих, че не е само моята котка с такива наклонности на куче ), но това с мяукането направо може да те побърка особено нощем. Точно както и при вас като го повикам и идва и започва да мърка и дотам. Имам чувството, че все сънува нещо страшно :P и като скочи и не знае къде се намира от страх :( . При всички положения си го обичаме много и в крайна сметка май и на мяукането му взехме да свикваме :D !
malinakupina

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка