ходене до тоалетна не където трябва

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Проблем с тоалетната

Мнениеот tochica » Пон Дек 28, 2015 10:02 am

Ходила ли е извън тоалетната? През нощта извън легена ли беше или не? От поста не ми става ясно дали не е ходила въобще (освен през нощта) или е ходила на друго място. При всички положения е съвсем нормално още да не й се ходи до тоалетна, така че няма нищо притеснително щом се е изходила в легена през нощта. Ако това е положението няма нужда нищо да правиш, просто гледай да не се притесняваш.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот chewa311 » Пон Дек 28, 2015 10:04 am

През нощта ходи в легена, преди това пишка в легена, но днес се изака навън и не иска да ходи вътре в тоалетната си.
Изображение
chewa311

Мнениеот tochica » Пон Дек 28, 2015 10:15 am

Не се панирай може да е инцидент, все още свиква с новото място. Почиствате ли легена след всяко ходене (при възможност е препоръчително поне за сега). Какъв пясък и какъв леген ползва, същите каквито до сега ли? Къде е котето (в отделна стая или щъка из цялото жилище) и къде е легена, в близост до него ли се изака? При всички положения още една тоалетна е препоръчителна, някои котета не обичат да ходят на едно и също място, особено ако има непочистено. Не се притеснявай, котките обичат да си ровят по природа и най-вероятно просто все още не е ориентирана.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот chewa311 » Пон Дек 28, 2015 10:24 am

Тоалетната се почиства след всяко ходене. То до сега е било на село и е ползвало двора, а сега котешката му тоалетна е със силикон. Изака се на една чехла точно до тоалетната.
Изображение
chewa311

Мнениеот tochica » Пон Дек 28, 2015 10:32 am

Може би не й допада, че пишканото остава в тоалетната при силикона. Може да пробвате бенто или нещо друго, което става на бучки в отделен леген. Пишканото става на бучки, които се махат, според мен е по-добрият и икономичен вариант така или иначе.

п.п. Силикона също не е много мек за лапичките, предполагам може и да не й допада усещането
Аватар
tochica

Мнениеот chewa311 » Пон Дек 28, 2015 2:09 pm

Ще й вземем бенто възможно най-скоро и ще пиша какво става!!
Изображение
chewa311

Re: ходене до тоалетна не където трябва

Мнениеот DorianG » Нед Апр 24, 2016 10:39 pm

Здравейте, нови сме в котешкият форум. Като цяло приятелят ми подари мъжко коте миналата година - септември месец и от тогава сме тримата. Котето дойде научено с перфектни хигиенни навици, но зимата се разгони и се забавляваше с една възглавница, поради страх от наша страна да му намерим женска.
Проблемът е следния, от началото на месеца започна да пишка из апартамента. Първо беше в кухнята до пералнята, след няколко дни на единият от диваните, след още няколко в коридора. Мислехме, че проблема е в разгонването и го кастрирахме онзи ден в петък. Днес като се прибрах от работа забелязах мокро петно върху спалнята, нашият хубавец отново се беше изпишкал не където трябва.
Напръскали сме всички места с оцет и разни други неща, от различни форуми където сме чели и не помага, непрекъснато сменя местата. Има си тоалетна, силиконова, там си върши всичко, но между другото и в целия апартамент.
П.С. Предложете как да махна миризмата, че дори и след оцета, пак си мирише.
DorianG

Мнениеот Kot » Пон Апр 25, 2016 9:28 am

1. Измиване със сода бикарбонат (обикновената сода по магазините), евентуално и изтъркване.
2. Мокри кърпички за бебета, упорито търкане (какво има в тях не знам, но са 98% ефективни и махат миризми, които и белината, и спиртът не могат).
Може и с кафе, на прах с малко вода, но ако може да се измие след това (и леблебия става, но май кафето е по-добре). Ако е плат, трябва да се изпере, содата пак помага, също и едно синьо такова за пране на меки тъкани, забравих му името :mrgreen:. Слага се за омекотяване. Използвал съм и шампоан с прополис. Най-зле е работата с меките мебели, там изчистване няма :mrgreen:
Офцета не знам как го понасяте, пфуй...
Доколкото знам след кастрацията продължава тоя процес на препикаване известно време.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот tochica » Пон Апр 25, 2016 3:01 pm

Нормално е нивата на хормоните да не спаднат дори за месец-два, доколкото знам и аз. Не само за вас, но и за него е добре да премахнете миризмата. Сега на пазара, почти във всеки зоомагазин има много спрейове и т.н. съдържащи ензими, които разграждат, аз лично бих пробвала някой от тях. Също бих сложила и протектор на матрака, поне докато сте сигурни, че няма вече не пишка.

http://www.petforums.co.uk/threads/is-y ... ad.371806/ - От британските форуми е, но е една от най-добре написаните и подробни теми, на които съм попадала.
Аватар
tochica

Мнениеот DorianG » Пон Апр 25, 2016 8:17 pm

Благодаря Ви, точица и кот. Ще се поотпусна малко, след като знам какво да очаквам. Още утре ще посетя зоомагазина и се надявам нещата да се оправят.
DorianG

Мнениеот jopko » Пон Юли 03, 2017 9:12 pm

Здравейте, ако може някой да ми помогне и на мен със съвет или да сподели мнение. Котето е мъжко, на 2 месеца и малко. Много добре знае къде му е тоалетната, ходи и ака там самичък винаги, но не винаги пишка там. В началото, когато го взех беше започнал да пишка на единия от диваните, започнах да го следя и да го водя до тоалетната, започна да си пишка самостоятелно, спря на диваните, но от няколко дни започна зад компа в едната стая, и в тоалетната, и зад компа. Нямам много опит в отглеждането, някой ако може да сподели мнение или съвет, предварително благодаря!
jopko

Мнениеот prikazka » Вто Юли 04, 2017 1:20 am

Пробвайте с две тоалетни,ако пълнежът е ароматизиран или силикон сменете го и редовно почиствайте.Някои котки са доста капризни към тоалетната си.Предишният ми котарак не пишкаше там където е акал,а стискаше и мяукаше докато му се почисти,затова имахме две тоалетни. Напишканите места не мийте с белини,за да не го привличат повече. Котенцето е още малко все пак,да не му е далече тоалетната,пълнежът да е малко или да е на неподходящо място?Трябва да е на " по-усамотено,скришно" място,да не е на слънце.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот jopko » Чет Юли 20, 2017 2:36 pm

здравейте отново, разговарях с един ветеринар, и човека каза, че това е поведенчески проблем, правил го, защото от време на време съм му затварял вратата на спалнята, където спя. по някой път съм го правил, когато имам нужда от сън, котето приема спалнята като място за игра, идва при мене, закача се, похапва ме, по някой път го обръща на борба, и за това съм затварял, евентуално да мога да поспя. не остава само, винаги има човек в къщи, и има достъп до всички други места в апартамента.
някой да има опит със затворените врати?
другото нещо, което прочетох е, че евентуално би помогнало сменяването на постелката в тоалетната, когато котето не искало да я използва? чистя му редовно и преди си ходеше там, но напоследък даже го усещам, че се инати, когато го водя да пишка, иначе за акането няма проблем, сам си отива там. може ли смяната на постелката вътре да помогне според вас ?
jopko

Мнениеот Kot » Чет Юли 20, 2017 8:11 pm

Възможно е, например като измия съдинката и сложа нов и чист бентонит, като че ли имат желание да го пробват, вероятно има някакво отношение, но всеки случай си е специфичен. При нас пикането е за маркиране, но котките са инатести животни и нищо чудно да прави напук. Въпросът с вратите и ние го имаме, но отварям рядко, защото иначе стават много бели. По-скоро може би го дразни, че е сам, аз като легна и дружината ляга до мен почти винаги, не обичат да са сами.
А след 1 сутринта обикновено не се спи, почнах и аз като котките да спя на смени с тях, не съм почнал още да се храня от купичка и да припикавам дивана в службата, но всичко с времето :mrgreen:
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот serena70 » Чет Юли 20, 2017 9:14 pm

При нас винаги като измия тоалетната и сложа чисто нов бентонит, тази тоалетна веднага бива сефтосана от някой и се ползва най-много. Забелязала съм, че много често ако имат да правят двете нужди, ги правят в две различни тоалетни. Освен пълнежът и редовното почистване също има значение и големината на съда - да е достатъчно голям, макар че котето още е малко. Тоалетната закрита ли е, т. е. с капак? Аз предпочитам бентонита като пълнеж, силиконът не ми харесва и прахът му е вреден при вдишване, а друг тип пълнежи не сме пробвали.
По отношение на вратите у нас вътрешните врати са отворени нон стоп и всеки ходи и спи където си иска. Общо взето пълна демокрация и мога да спя, което с шест котки си е направо постижение, само дето последното попълнение (от месец и нещо у нас) изглежда все още не се е нагодило към ритъма на останалите и често ме буди към три-три и половина, но се търпи.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка