ходене до тоалетна не където трябва

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Какво става с котетата - пикаят и серат на НЕподходящи места

Мнениеот magg-i » Нед Юли 12, 2015 8:10 pm

Брег се научи от първия ден да ходи, където трябва, но днес го забелязах да се опитва да рови в едно от цветята.Взех го и го сложих в неговата тоалетна, изходи се там, но защо ли ровеше в цветето, като вече се е научило? :roll:
magg-i

Мнениеот LittleGoldie » Нед Юли 19, 2015 10:11 pm

Poniy, аз също имам съвет към теб, който не касае котето ти, но смятам, че е крайно наложително да ти се даде!
Оправи малко речника си, защото пишеш на публично място и не зная как не те е срам да употребяваш такива невъзпитани думи. Това, че си дете, не те оправдава - децата от малки знаят, че е неприлично да се говори така.
Ако вашите не са те научили - подходящите аналози за твоите думи са "ходене по малка и по голяма нужда" и "изпражнения". Срамота е, просто не се сдържах.
Изображение
Аватар
LittleGoldie

Мнениеот martinec » Пон Юли 20, 2015 9:09 am

LittleGoldie,точно казано,аз също скоро щях да реагирам!Очаквах админите да направят това,гадно е самото заглавие на темата,но...нямаше реакция от тяхна страна...А може би търпяха заради доброто на котенцето-така поне знаехме какво става с него.
Аватар
martinec

Котето ми ходи по голяма нужда извън тоалетната.

Мнениеот Mar4ela Dimitrova » Пон Дек 07, 2015 9:54 pm

От както взехме котенцето си вече минаха две години и три месеца. То беше научено да ходи в котешка тоалетна и нямахме проблеми. Но от известно време котето ми ходи по голяма нужда извън тоалетната. Това действие не е редовно, а само от време на време. Какво да правя? Как да я накарам да спре това?
Mar4ela Dimitrova

Re: Котето ми ходи по голяма нужда извън тоалетната.

Мнениеот Ssunny » Пон Дек 07, 2015 10:23 pm

Ами доколкото знам, ако сте й сменили тоалетната с нова и новата не й харесва може да си върши нуждите вънка или ако не се почиства редовно тоалетната се изхождат извън нея... При мене лично, Сънито на три пъти го хванах да пишка извън тоалетната си. Това беше точно преди да го кастрирам. Явно просто ми е правил мръсно, защото се е мъчил заради мен, тъй като не го пуснах на женска. Може и да е нещо такова или ако има някакви други промени, които му създават дискомфорт на животинчето... :)
Изображение
Аватар
Ssunny

Re: ходене до тоалетна не където трябва

Мнениеот Mar4ela Dimitrova » Вто Дек 08, 2015 9:09 am

Благодаря!
Mar4ela Dimitrova

Мнениеот rosen71 » Сря Дек 09, 2015 7:49 am

При мен имаше следната ситуация:
Откакто котката е родена, ползва силиконова тоалетна. От известно време, почна да пишка извън нея, но не винаги. Тоалетната е редовно почиствана и сменяна. Котката има собствена стая, и тоалетната й се намира в банята към стаята, така че е достатъчно закътана. След 2-3 "ползвания" на саксия за WC, реших да пробвам с бентонит, и сега отново си ходи само в тоалетната.
Явно нещо става с тях, и по неразбираема за мен причина си сменят желанията.

пробвайте с друг вид.
Аватар
rosen71

Мнениеот pixie » Чет Дек 10, 2015 1:49 pm

Хм, ето, че и ние имаме проблеми с тоалетната :lol: Пикси е вече на 4 месеца и засега е много възпитана, ходеше си на тоалетна само в нейната си в банята и дори е стискала, когато вратата е затворена. Напоследък обаче освен в тоалетната е започнала да пишка и в канала на едната тоалетна :shock: Ние живеем на 2 етажа, като и на двата има бани и съответно котешка тоалетна във всяка баня и знае къде са и ползва и двете, но от време на време пишка в канала на едната, което сигурно би било ок, ако не беше канала извън душ кабината, който реално не се мокри всеки ден и почистването е малко по-неприятно. В дилема съм дали да се опитам да я отуча да ходи там и да рискувам да спре да ходи и в нейната си тоалетна (каналът е на 30 см от котешката тоалетна) или просто да махна всякакви изтривалки и пътечки и да започнем да мием и канала всеки ден :(
pixie

Мнениеот enikol » Чет Дек 10, 2015 2:28 pm

Тоалетната на Рино беше в банята. Той от самото начало пишкаше във ваничката с бентонит, а голямата си работа вършеше на сифона на канала / разстоянието между ваничката и сифона е около 50 см./. На мои познати котката си върши и двете нужди само на сифона. Явно миризмата на канала ги привлича по някакъв начин.
Изображение "Когато човек играе с котe, е неизвестно кой повече се забавлява." Мишел дьо Монтен
enikol

Мнениеот tochica » Чет Дек 10, 2015 3:42 pm

Наистина им мирише сифона. Смоки и Банди (особено тя, че е страхливка от класа) 'зариват' и ололо сифоните след като ползват тоалетната, но никога не са ходили там. Пробвала ли си да сложиш второ легенче до първото може да не иска да ходи на мръсно, а да я мързи са слиза до другата баня.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот rosen71 » Чет Дек 10, 2015 7:55 pm

pixie написа:Хм, ето, че и ние имаме проблеми с тоалетната :lol: Пикси е вече на 4 месеца и засега е много възпитана, ходеше си на тоалетна само в нейната си в банята и дори е стискала, когато вратата е затворена. Напоследък обаче освен в тоалетната е започнала да пишка и в канала на едната тоалетна :shock: Ние живеем на 2 етажа, като и на двата има бани и съответно котешка тоалетна във всяка баня и знае къде са и ползва и двете, но от време на време пишка в канала на едната, което сигурно би било ок, ако не беше канала извън душ кабината, който реално не се мокри всеки ден и почистването е малко по-неприятно. В дилема съм дали да се опитам да я отуча да ходи там и да рискувам да спре да ходи и в нейната си тоалетна (каналът е на 30 см от котешката тоалетна) или просто да махна всякакви изтривалки и пътечки и да започнем да мием и канала всеки ден :(

Ами то и аз забелязах, че каналите са любимо място. При нас положението е, че имаме 3 бани и още 2 тоалетни, и само да види капачетата на сифоните сложени, веднага ги маха и бърка в тях. Даже напоследък носи капачетата в другия край, сякаш за да не ги намерим.
Но не пикае в тях, а само ги души и бърка вътре. Понякога успява да махне даже сифоните на душ-кабините и на ваните.
Така че си представете как всеки ден ми се налага 9 сифона да ги затварям :)
Аватар
rosen71

Мнениеот pixie » Пет Дек 11, 2015 11:00 am

Тази й нова прищявка се случва в банята на първи етаж, която и реално ползва най-много и за съжаление, е прекалено тясно, за да преместя или сложа още една котешка тоалетна там. Вчера й измих тоалетната напълно, да не би да е имало нещо, което да я дразни, измих основно и въпросния сифон, подсуших го и го напълних с кори от мандарини :Д Ако и това не подейства, може просто да го запълним, тъй като от него реална нужда наистина няма и чистенето е доста по-трудоемко и неприятно, отколкото очаквах.

Иначе някой беше споменал, че котето ровело около храната. Нашето също рови около храната си, но не за тоалетна, а когато се е наяло или пък има храна, но не е гладна в момента. Според разни статии в чужди форуми, това било заради инстикт на котето да зарие останалата си храна, че да не му я изядат други хищници. И действително е така - в момента, в който вдигна храната и я прибера, ровенето спира моментално. Аз първоначално си мислех, че търси драскалка, тъй като беше ползвала такава при майка си и тук бая тъжно гледаше първия ден като нямаше на какво да си наостри ноктите.
pixie

Мнениеот rosen71 » Пет Дек 11, 2015 11:18 am

pixie написа:Тази й нова прищявка се случва в банята на първи етаж, която и реално ползва най-много и за съжаление, е прекалено тясно, за да преместя или сложа още една котешка тоалетна там. Вчера й измих тоалетната напълно, да не би да е имало нещо, което да я дразни, измих основно и въпросния сифон, подсуших го и го напълних с кори от мандарини :Д Ако и това не подейства, може просто да го запълним, тъй като от него реална нужда наистина няма и чистенето е доста по-трудоемко и неприятно, отколкото очаквах.

Иначе някой беше споменал, че котето ровело около храната. Нашето също рови около храната си, но не за тоалетна, а когато се е наяло или пък има храна, но не е гладна в момента. Според разни статии в чужди форуми, това било заради инстикт на котето да зарие останалата си храна, че да не му я изядат други хищници. И действително е така - в момента, в който вдигна храната и я прибера, ровенето спира моментално. Аз първоначално си мислех, че търси драскалка, тъй като беше ползвала такава при майка си и тук бая тъжно гледаше първия ден като нямаше на какво да си наостри ноктите.

Да, и нашата си рови около храната, когато се е наяла, и е останала храна. Котките си ровят за после.
Аватар
rosen71

Мнениеот enikol » Нед Дек 13, 2015 12:59 pm

Една статия, в която се дават съвети, как да се справим с белите на нашите любимци.http://ladyzone.bg/article/domashni-liubimci/belite-na-domashnite-kotki-i-kak-da-se-spravim-s-tyah.html
Изображение "Когато човек играе с котe, е неизвестно кой повече се забавлява." Мишел дьо Монтен
enikol

Проблем с тоалетната

Мнениеот chewa311 » Пон Дек 28, 2015 9:28 am

Здравейте!Котето ми е на около 5 месеца,женско и не иска да си ходи в тоалетната по голяма..взехме я вчера и не знам какво да правим..през нощта се беше изходила по голяма нужда..но вече не иска.Какво да правя?
Изображение
chewa311

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка