ходене до тоалетна не където трябва

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

ходене до тоалетна не където трябва

Мнениеот tommy » Пет Фев 26, 2010 11:55 am

Как да науча малко коте да ходи в неговата тоалетна и колко дни отнема?
tommy

Re: ходене до тоалетна не където трябва

Мнениеот люба иванова » Пет Фев 26, 2010 12:19 pm

viewtopic.php?f=10&t=146-Прегледай написаното тук,може да ти послужи.Там,където се е изпишало го попии със салфетка и я сложи в котешката тоалетна,а местото почисти първо с оцет и вода ,после с препарат,за да се унищожи миризмата/неутрализира/.Заведи котето да подуши мястото в котешката тоалетна.Като видиш,че е неспокойно,го хвани и сложи в тоалетнана.Важното е един път да си свърши работата там , след това ще си знае.
Изображение
Изображение
Аватар
люба иванова

Мнениеот tommy » Пет Фев 26, 2010 2:49 pm

благодаря
tommy

Мнениеот tommy » Сря Мар 03, 2010 4:55 pm

искам да ви кажа, че на петия ден котето вече се научи да ходи в котешката тоалетна.
tommy

Мнениеот mariyana_g » Вто Мар 23, 2010 12:58 pm

Здравейте, и аз да ви питам нещо. Моят котарак го взехме преди месец някъде, на 5 месеца е иначе, та останах супер доволна, че още от първия ден отидохме до тоалетна в сандъчето. Обаче понякога се изаква до сандъчето, а не в него. Не , че не му харесва самата тоалетна-по принцип си ходи в нея, чистя му я редовно, но един път го хванах как като си заеме позата (незнам защо ама всеки път по различен начин застава) та се беше наместил точно на ръба на сандъчето и ... в крайна сметка не го нацели и отвън...Вече три пъти се случва. Незнам дали може да се направи нещо, но дали някой от вас има същия проблем? А освен това да ви питам и нещо пак по темата - колко пъти на ден акат котките ви? Аз и преди съм имала котки и ходеха по 1-2 пъти на ден, а този...по 4 минимум или по 5. Вече месец....няма разстройство, ама не мога смогна да му чистя :D. Та споделете как е при вас :)
mariyana_g

Мнениеот Aleksandar » Вто Мар 23, 2010 9:08 pm

Колко пъти на ден го храниш?
Изображение
Изображение
Аватар
Aleksandar

Мнениеот люба иванова » Вто Мар 23, 2010 9:42 pm

Защо не му вземеш закрита тоалетна?Няма начин да не уцелва там>те са с активен въглен и са много добри.
Изображение
Изображение
Аватар
люба иванова

Мнениеот mariyana_g » Вто Мар 23, 2010 11:47 pm

Благодаря за бързите отговори :)
Ами храня го сутрин като стана, слагам му и има да яде до към обяд, после привечер пак му давам. Незнам, не мога да преценя дали така е добре, няма кого да питам. Иначе в началото винаги имаше храна в купичката му, но той все ядеше и сега малко ограничавам. Не яде много сега, не мисля, не е дебел. Но ето днес примерно ходи 4 пъти до тоалетната, а като го познавам..ще има и 5-ти пъти :). Незнам защо така. Дали е от храненето??
А иначе даааа. и аз си мислех за закритата тоалетна, ех, че хубаво....сега малко съм зле с парите...иначе мн искам да му взема, ама може би след месец-два ще е. Иначе дори още не съм го ваксинирала пак поради финансови неща...просто периода ми е такъв :(
mariyana_g

Мнениеот люба иванова » Сря Мар 24, 2010 8:05 am

Не се притеснявай и на Меги и се случваше като беше по-малка да не нацелва тоалетната,но сега нещата са в ред.
Изображение
Изображение
Аватар
люба иванова

Мнениеот martinec » Сря Мар 24, 2010 11:48 am

Ами ние с предишния ни котарак имахме подобен проблем-да не уцелва тоалетната понякога, но взехме по дьлбока кутия и понеже пьк и ровеше много и бентото беше из цялата тераса оградихме кутията от 3-те страни с по висок картон-велпапе.Така вече всичко си оставаше вьтре...Ако си храниш котачето с по качествени гранули мисля ,че и другия проблем ще отпадне.Успех ! :)
Аватар
martinec

Мнениеот mariyana_g » Сря Мар 24, 2010 4:36 pm

Ами да, аз с гранули само го храня, но то по-евтините, нямам пари за по-скъпи. Иначе днес се окъпахме и сега сме едни пухкави....:) Иначе и при мен всичко е в камъчета. И това ще е плюс за закритата тоалетна, че няма да има повече камъчета навсякъде. А martinec, ти държиш кутията на терасата, така ли? Защото и аз си го мислех, но пък да ми седи постоянно отворена терасата...а пък щеше да ми е толкова удобно да е там...
mariyana_g

Мнениеот Sibirela » Сря Мар 24, 2010 10:27 pm

Евтиното излиза скъпо... Давайте поне премиум храна, тя е много по-богата на протеин от животински произход и по-малко количество от нея засища като по-голямо количество от нискобюджетните. В момента котето ви яде много, защото не може да се нахрани, съответно отделянето е повишено. Но не само това - качествената храна е с добре балансирани количества на магнезий и фосфор, а това е изключително важно за котараците.
Sibirela

Мнениеот iana_rk » Нед Мар 28, 2010 4:05 pm

Здравейте на всички! Въпреки, че съм нова във форума, бързам да споделя своите виждания по въпроса с ``пишкането не където трябва``.Като че ли котките винаги знаят къде е пълнежа на тоалетната, досега никога не ни се е случвало коте, пък макар и съвсем мъничко, да се обърка и да се изпусне. Но съм напълно съгласна със Sibirela за храненето-никога не правете компромис, защото въпреки всичко, дори и пълнежа да не е сменен на секундата, без храна котката не би могла да оцелее в домашни условия. Ние се храним и с гранули(понякога разнообразяваме видовете), и с домашно приготвена храна(естествено, обезсолена предварително). Най-важно е обаче наистина да имате търпение-понякога котката се оказва невероятно изобретателно създание :P
iana_rk

Мнениеот illane » Пет Апр 16, 2010 10:43 am

Здравейте и от мен! Моята вече двумесечна Габи ме вкарва в приключения с тая тоалетна последните дни. Тя е в къщи вече 3 седмици и много добре си знае къде е тоалетната, въпреки това я посещава само когато си реши. Харесала си е едно ъгълче в хола от което никак не иска да се откаже. Спреят за отблъкване не помага изобщо, а тази нощ беше решила да се изпишка на леглото на което спим ние, което ми е супер странно, защото тя спи с нас на него.... Направо не знам как да я накарам да си използва само тоалетната. Дали някой не може да каже някое предложение как да се преборя с нея.
Аватар
illane

Мнениеот Konstantin_love_cat » Пон Авг 02, 2010 7:09 pm

еми покажи му каде е тоалетната :lol:
Аватар
Konstantin_love_cat

Следваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка