Котешка храна

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Котешка храна

Мнениеот fantasmagorique42 » Сря Яну 17, 2018 1:50 am

Фрейка хем беше хапнала, хем налетя на плика, когато го отворих. Дребни са гранулките май като за нея, но ще видя как ще ѝ се отрази.
Kot, да, пише, че съдържа сушени яйца. Но и на Аpplaws пише Dried Egg ... то това всъщност мисля че е т.нар. яйчен прах или меланж.
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот mar » Сря Мар 14, 2018 7:33 pm

да ми препоръчате хубави гранулки за моя че от скоро не иска вече хилс яде малко от роял канин а тундрата само ги мирише и нищо обича такива по "мазнички" да са и сега е предимно на паучовете
mar

Мнениеот fantasmagorique42 » Сря Мар 21, 2018 11:02 pm

Понеже често взимам консерви на Аплауз, но все прескачам рецептите със сирене. Някой дали има информация какво е това сирене? От паучовете на Леонардо съм ѝ давала веднъж, този който е с патица и сирене. Веднъж ми открадна и синьо сирене от масата, но хапна съвсем малко. Виждам постоянно разни рецепти на различни марки със сирене, но никога няма информация за това какво е сиренето. Търсих информация, но не успях да открия нищо особено. Предполагам, че е без лактоза, но ще съм благодарна някой да сподели информация, ако има такава...

mar, аз скоро пробвах N&D и ми се стори добре, моята котка я хапваше с удоволствие в разумни граници, което значи, че я наяжда. И понеже се беше закръглила, което е типично за зимния период, след N&D все едно влезе във форма. Дори мисля скоро да взема пак. Но аз като цяло редувам храни които са без зърно примерно 3-4 месеца и после, около месец - месец и половина, давам Хилс(които също имат формула grain free, но не съм я взимала).
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот joro70 » Вто Апр 03, 2018 10:55 am

Мнениеот mar » Сря Мар 14, 2018 7:33 pm

да ми препоръчате хубави гранулки за моя че от скоро не иска вече хилс яде малко от роял канин а тундрата само ги мирише и нищо обича такива по "мазнички" да са

Evoque Adult White Fish - тези определено са мазнички- направо оставят мазни петна .
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/evoq ... 5-kg-48158
joro70

Мнениеот Kot » Вто Апр 03, 2018 2:35 pm

Нашата банда пък е доволна и от oasy - Гергана го яде с невероятен кеф, ама се дърпаше в началото. Вече само да пипна пакетчето и се намества до купичката. Но спряха да го внасят в Шопско.
Нутрам пак няма.
Леонардо пак няма, кой знае дали ще има.
Е може ли такова нещо :?
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот mar » Нед Апр 08, 2018 8:05 pm

благодаря за предложенията ще видим кое ще е въпреки малко се притеснявам да купувам онлайн после я раздавам на комшийте :D но той е на моменти сега е фен на sheba пастетите :) а тези леонардо нутрам изобщо не съм ги срещала тук нз защо
mar

Мнениеот mar » Пон Юни 04, 2018 8:50 pm

здравейте отдавна не съм писала да питам колко често сменяте гранулките моя яде само за кастрирани котаци но ми казаха да му сменям с такива за козината и други ?
mar

Мнениеот fantasmagorique42 » Вто Юни 05, 2018 8:33 am

Ами аз с един пакет карам около месец и половина-два и после сменям с друг вид. Като цяло обаче въртя няколко марки, тъй че да не сменям и все да давам нови храни. Косервите също така, известно време карах на аплауз. Скоро я накарах да продяде нуевото, което доста време ми е отказвала, пък сега много го харесва. Взимам пак аплауз от време на време, оаси, шезир. Общо взето сменям храните, но не драстично. Гледам да ги редувам както в един по горен пост бях казала.
Попаднаха ми Хусе наскоро, дадоха ми един мострен пакет гранули, но ги подарих на майка ми за Пандишпан, консерви купих две със скумрия(едната за Пандишпан отново) и една с пиле. Скумрията съм ѝ дала за сега, личи си че вътре е истинско месо, Фрейка си я хапна, но има тази гума гуар в състава, което винаги ми е звучало странно, но е някакъв стабилизатор, сгъстител, нещо от сорта, мисля че не е проблем, че присъства в състава.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот mar » Вто Юни 05, 2018 11:33 am

пакет 1,500-2кг ? на мен ми стига за 2 почти 3 седмици и Веско не яде консерви или паучове с риба не му харесват малко е странен :D ще потърся малко мостри от тези за които ми пишете да видим
mar

Мнениеот fantasmagorique42 » Вто Юни 05, 2018 10:16 pm

На мен мостра ми даде втеринаря от клиниката, до която работя, в магазините до сега мостри не съм виждала да дават. Иначе аз си купувам малките пакети по 300-400 грама когато пробвам храна, напоследък рискувам направо с по-големи пакети 1,5-2кг, че котарака на майка ми яде квото му сложиш, та дори Фрейя да откаже гранулата, я давам за него. Иначе на мен този грамаж опаковки ми стигат за месец и нещо, слагам по около 50 гр гранула, преди слагах по 40гр, но Фрейка нещо все ми е гладна напоследък и увеличих леко, аз много пъти съм писала, че давам сутрин гранула и вечер мокра храна, за това пакет гранули могат да ми изкарат повече от месец (1500грама като ги разделиш на 30 дни си излиза 50 грама на ден което е предостатъчно според мен) Пак зависи и кои са марките които взимаш, аз не винаги се ръководя по каквото пише на опаковките като дажба, но пък ѝ следя теглото. Иначе за твоя котарак ако не се бъркам бях чела че е големичък 7-8кг, така че може би е нормално да изяжда доста повече храна от моята госпожичка, тя си е около 5,5 кг повечето време.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот mar » Сря Юни 06, 2018 9:56 pm

и аз от ветеринара взимам храните и първо с малка разфасофка пробвам аз съм от плевен и някои от тези видове храни не ги срещам тук само онлайн и така ги взимам на късмет сега ми предложиха една гемон или нещо подобно да не излъжа как беше той моя си има 2- 3 любими на роял канин и хилс и трудно пробва други :D но нали пък да му разнообразявам за дажбата му трябвало да е 80гр. но той не я спазва яде сутрин и през ноща гранулки пред деня консерви пастети месо и мляко
mar

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка