Смяна на собственик

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Смяна на собственик

Мнениеот shemkov » Пон Мар 05, 2018 8:22 am

Здравейте група. Имам 10 годишен персийски котарак, който гледаме с голямо удоволствие и желание, но тъй като ще чакаме бебенце удома няма как да го задържим. Разбрах се с познати приятели, да пробваме да го оставим при тях за известно време, за да разберем дали ще свикне с нови стопани и нов дом, та ако всичко е нормално да остане при тях. Въпросът ми е някой има ли представа и сблъсквл ли се е с подобен случай, бързо ли се адпрират в предвид възрастта си?
Ще съм много благодарен ако ми дадете каквато и да е информация и съвети за случея.
shemkov

Re: Смяна на собственик

Мнениеот serena70 » Пон Мар 05, 2018 9:40 am

Единствената информация, която мога да ви дам е, че няма защо да търсите друг дом на котарака. Котка и бебе по никакъв начин не си пречат, стига да се спазва нужната хигиена, което преполагам няма да ви е проблем. Децата, отраснали от малки с домашни любимци, са по-здрави и по-малко податливи на алергии, да не говорим, че се развиват и други добри качества. А и десетгодишен котарак тепърва да свиква с друга обстановка и хора, трудна работа, той е свикнал с вас и вашия дом. Още веднъж - ако е само бебето, това не е причина да му търсите друг дом. Толкова хора гледат бебета с котки и всички са здрави, включително и тук във форума наскоро имаше бебе, което живее с две котки.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот fantasmagorique42 » Пон Мар 05, 2018 9:54 am

Вас кое конкретно ви притеснява за съжителството на котка и бебе или на котка и бременна жена?
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот shemkov » Пон Мар 05, 2018 2:29 pm

Проблемът е, че доктора препоръча да махнем котката....
shemkov

Мнениеот fantasmagorique42 » Пон Мар 05, 2018 3:37 pm

Една приятелка с 2 възрастни котки имаше същата препоръка от доктора след като забременя, доста си говорихме с нея тогава, защото тя знаеше колко трудно ще намери дом за 2 котки, които са на възраст и дори без порода, в крайна сметка реши да си остави котките, в момента и тя и бебето са в отлично здраве, както и двете котки. Просто не се занимаваше с почистването на тоалетната на котките. Помислете си наистина има ли причина да махате котката. Особено след като от 10 години сте заедно.
Доктора като ви препоръча да я махнете обясни ли ви защо? Или просто са свикнали да питат всяка бременна жена дали има животни и да ѝ препоръчват да ги махне. (Не ме разбирайте погрешно, не се заяждам, просто ми прави впечатление колко често дават такива препоръки и много се ядосвам, защото често хората се отказват от животинката си без причина, защото доктора бил казал така)
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот serena70 » Вто Мар 06, 2018 8:54 am

Препоръката на доктора не ви е проблем. Да, за съжаление повечето лекари са с остарели нагласи и нямат информация по този въпрос, а по инерция има ли бебе, "препоръчват" да се махне домашният любимец. Има много актуална информация в интернет, поинтересувайте се и се надявам наистина да си оставите котарачето при вас, от поста ви си личи, че го обичате, просто не допускайте да ви бъдат насаждани страхове от въображаеми зарази от лекари, баби, лели и пр. Добра хигиена и това е всичко.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот joro70 » Вто Мар 06, 2018 9:17 am

И ние вече си имахме две котки , като се родиха децата и не е имало никакъв проблем , нито с децата , нито с котките...
доктора препоръча да махнем котката.
- поради някаква конкретна причина , или просто ей така ?
joro70

Мнениеот tochica » Сря Мар 07, 2018 8:42 pm

Сменете доктора ако това ви притеснява. Котето е член на семейството и си личи, че сте загрижен. Ние сме с бебче на два месеца, до вчера бяхме с три котки, Лу я осиновиха, но ние я прибрахме с тази нагласа, че ще и търсим дом, няма нищо общо с бебка. Според мен болшинството от котките просто игнорират бебетата. Аз нямам никакви проблеми с котките. Е да, имаше период от седмица след като се прибрах от болницата в който всичко ми се струваше 'мръсно' и космите ме дразниха, но това са хормони и не ми е минавало през ума да се разделяме с котките.

Щом имате вариант при познати просто изчакайте и го дайте само ако наистина имате проблем, според мен 10 годишен котарак е абсурд да ви създава проблеми с бебчето. Лекари бол :0
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот pandachina » Съб Мар 24, 2018 5:36 pm

Ще Ви дам два примера за съжителство на бебе и коте. Преди мен вече са Ви обяснили, че котето не вреди, така че няма да повтарям хората, писали преди мен.

Имам племенница на 11 месеца, която съжителства успешно с котка. Котката е в дома на брат ми и снаха ми от около 5 години и пред тях нито за миг не стоеше въпроса да се махне котката (а майката на снаха ми е лекар и, ако имаше аргументирана причина да се махне котката, щяха да го направят). Не знам какво е Вашето здравословно състояние и няма да любопитствам. Вие си знаете, но ако няма медицински проблем, който налага премахването на котката, аз лично не бих се разделила с нея.
А котката на брат ми се промени основно с появата на бебето. Първо беше малко поуплашена и гледаше отдалеч, но после свикна и в момента е много мила и нежна. Дори бебето да й дръпне опашката, тя просто се скрива някъде, а не отвръща с одраскване или нападение.

Когато се роди моето дете (което вече е на 4 г) имахме котарак, който почина няколко месеца по-късно. Той беше своенравен, драскаше и хапеше и аз от тази гледна точка се притеснявах да не нарани бебето. Обаче за моя изненада, котаракът идваше до нас и ни удряше шамарчета с лапичките си по краката когато бебето заплаче - наказваше ни, че сме го разплакали един вид. Също така ако бебето плаче, а ние в другата стая не чуем, той ни намираше и с мяукане ни водеше до бебешката стая, за да утешим бебето. Стоеше на пост до спящото бебе. Наблюдаваше го толкова предано.

От една седмица сме с ново коте вкъщи и радостта е невероятна. Не мога да си обясня как така 4 години съм живяла без коте.
Аватар
pandachina

Мнениеот lgm » Нед Мар 25, 2018 4:50 pm

Ако си обичате пухела и го гледате в апартамент не е необходимо да правите каквито и да било негативни промени както за Вас, така и за него.
И двете ми дъщери бяха заченати, износени, родени и отгледани в присъствието на пухели, като единия беше мъжки сиамец.
Не само докторите, но и повечето роднини даваха подобни съвети, като на Вас.
Все пак, крайното решение е Ваше.
lgm

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка