Котешка храна

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Котешка храна

Мнениеот pepimili » Пон Ное 06, 2017 11:30 am

Имам котарак на 3 години и много обича да хапва готвена храна. Храня го и с котешка храна, но я харесва за не повече от няколко дни. :D
Котката е най-добрият приятел на човека. Тя никога няма да ви обвини, че ядете по нощите. Тя ще яде с вас. https://www.sportmoda.bg/maratonki
Аватар
pepimili

Мнениеот Kot » Вто Ное 28, 2017 1:43 pm

Няма вече Нутрам.
Аплауз не става за нищо.
Спряха вноса и на Леонардо. (Leonardo AD Sensitive - попрегоряла ми се види, понабутахме се с 2 кг останала по складовете.)
Не вървят добре нещата...
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот animalprograms » Пон Дек 11, 2017 11:27 pm

Kot, не съжалявай за гранулите от месо, което е било бракувано и най-накрая е претърпяло тройна термическа обработка. Ние от година и половина сме главно на прясно свинско месо (нетлъсто, от големите търг. вериги). Вече го давам сурово. Свинското е по-бедно на желязо в сравнение с телешкото и агнешкото, но е поне два пъти по-евтино и котките ни не показват признаци на такъв недостиг.

Същественият недостиг при голото мускулно месо в края на краищата се оказва нищожното съдържание на вит. А, фолиева к-на, йод и калций. Осигурявам двата витамина с 2-3-4 пилешки дроба седмично (сготвени). Йод -- седмично по две-три щипки изсушени водорасли (от био магазин). Калцият идваше доскоро от сварени и счукани пил. фенери, но това ме отегчава. По-рано счуквах яйч. черупки, но така те не се разпрашаваха добре. Напоследък купих кафемелачка и щастливи яйца тези дни ще смеля поне шест черупки.
Последна промяна animalprograms на Вто Дек 12, 2017 12:16 pm, променена общо 1 път
Аватар
animalprograms

Мнениеот Kot » Вто Дек 12, 2017 9:12 am

Да, аз по принцип предпочитам прясна храна да давам, но след проблемите преди, когато апетитът им беше спаднал, минахме на суха и сега няма връщане, дори Рижо почти не яде пилешко, другите меса хич никой не ги поглежда, яйце яде само той, хляб също, вярно, че са разглезени, но не мога да ги държа гладни, а и от инат може и да умрат, ама няма да ядат кво да е, въпреки че Черньо прояде грах (не от глад де). Освен това откакто спряхме пилешкото и минахме на Аплауз гърчовете се поразредиха, вероятно заради хормоните в него. Бежо е много капризен и яде от малко храни и то по никое време, а за Гергана месо и хляб означава оживен хокей :mrgreen:
Аватар
Kot

Мнениеот prikazka » Пет Дек 15, 2017 12:38 am

И аз съм в размисъл какви гранули да поръчам..Много нови храни на пазара,но цените им не ми харесват изобщо.Всички уж високо качество..чак ултра премиум срещнах някъде..А да променим драстично храненето вкъщи означава да полудея.
Кот,от къде имаш информация за спряната Леонардо,гледам,че е налична при Стефанов?
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Kot » Пет Дек 15, 2017 9:43 am

От зоомагазини. В емаг също пишеше, че са останали на склад последни запаси. Може би чакат поскъпване след нова година... но тази храна е попрегоряла.
Аватар
Kot

Мнениеот prikazka » Пет Дек 15, 2017 9:35 pm

Някакви отзиви за тази храна https://zoomagazin.eu/upload/Products/c ... 2cb55.jpeg ? Поръчах я..
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Fraks » Пон Яну 01, 2018 2:09 pm

animalprograms написа:Ние от година и половина сме главно на прясно свинско месо (нетлъсто, от големите търг. вериги). Вече го давам сурово.

Моля?!?!?!?!? Свинското месо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО за котки!!! Нито един производител на качествени котешки храни не включва свинско в продуктите си! Преди 35 години имах котка, която хранех със свински пържоли, мислейки си наивно, че това е добре за нея. Почина на 8 години!

animalprograms, ти поне имаш претенции да си грамотен стопанин и не би трябвало да вършиш подобни глупости!

Аз храня котака основно с консерви - Schesir, Applaws и Animonda Carny Ocean. Те са по 70 до 85 грама, така че не се налага след отваряне да ги слагам в хладилник. Суха храна - Hill's или Royal Canin - винаги има в отделна паничка, но тя е само за дояждане.
Fraks

Мнениеот ludiq94 » Пон Яну 08, 2018 12:32 pm

prikazka написа:И аз съм в размисъл какви гранули да поръчам..Много нови храни на пазара,но цените им не ми харесват изобщо.Всички уж високо качество..чак ултра премиум срещнах някъде..А да променим драстично храненето вкъщи означава да полудея.
Кот,от къде имаш информация за спряната Леонардо,гледам,че е налична при Стефанов?

От д-р Стефанов поръчах Леонардо, чаках 5 дена и ми звъннаха да ми кажат че нямат на склад и ще има чак след нова година. След което се обадих в зоомагазини да попитам дали има, имаше с патешко и агнешко и веднага поръчах че беше точно преди празниците и не ми се чакаше после.

prikazka написа:Някакви отзиви за тази храна https://zoomagazin.eu/upload/Products/c ... 2cb55.jpeg ? Поръчах я..

Взимал съм от нея хубава е, дори скоро пак се бях замислил но реших да взема Леонардо.
ludiq94

Мнениеот fantasmagorique42 » Сря Яну 10, 2018 11:07 am

Някой взимал ли е консерви Tundra?
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот prikazka » Чет Яну 11, 2018 1:17 am

Ние взимаме от време на време,но само от 200 гр. Не виждам разлика в консистенцията,но от 400 гр ги отказва.Най-апетитно яде с пуешко месо и с месо от дивеч и агнешко.

А що се отнася до свинското месо,искам само да вметна,че напоследък доста често го срещам в състава на котешки храни и то в монопротеиновите формули или в тези за чувствителен стомах или кожа.Например-Хилс,които все пак са с традиции в произвидството на лечебни храни.
Аватар
prikazka

Мнениеот fantasmagorique42 » Чет Яну 11, 2018 9:06 am

Аз като цяло избягвам да купувам консерви от 400, защото тя ги яде до около половината и после само си ги „зарива в купичката“ и не ги яде. Дори и с тези от 200 понякога се мръщи към края, но ми идва доста пари да взимам само от 70-85 гр. Големите на Аплауз по 156гр са ми най-удобни, на два пъти ги хапва, но няма как да е само на тях. Сега поръчах Тундра, два вида - с агнешко и дивеч е едната, другата с пуешко, патешко и фазан. Ще видиме как ще се приемат.
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот lgm » Чет Яну 11, 2018 8:35 pm

Fraks, защо свинското месо е абсолютно забранено за котки?
/особено ако е повече или по-малко топлинно обработено/
lgm

Мнениеот fantasmagorique42 » Пет Яну 12, 2018 8:11 pm

Kot написа:...въпреки че Черньо прояде грах ...

И Фрейя харесва грах, ама аз не знам дали трябва да ѝ давам много, много. Като отворя консерва с грах и направо на главата ми се качва.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот Kot » Пет Яну 12, 2018 10:48 pm

И аз не знам, но преди двайсетина години като имахме 3 котки, много обичаха грах, а сегашните хич не го бръснат, но Черньо изведнъж нещо се промени и сега го омита, но му давам рядко и малко, че повечето го омитам аз май... А не ядат яйце, само Рижо, мааалко Черньо, с Гергана отново се получава хокей, Бежо го гледа възмутено. Странното е, че занесох на котката отвън, която храня, купичка със суха храна и яйце, разчупих го малко и тя почна лакомо да яде, на другия ден намерих купичката и яйцето непокътнато, само гризките е омела. Не бях виждал външна котка да не яде яйце. А вилните котки ядат и качамак и всичко що нашите им занесат. Може би съм я разглезил с гризките, то и вече ме дебне кога ще се прибера :mrgreen: А домашните са съвсем разглезени. Гергана ще каже човек, че е вегетарианка, ама и хлябът е супершайба и 1 час футбол, хокей и ръгби не мърдат.
Аватар
Kot

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка