[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Котешка храна

Котешка храна

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Котешка храна

Мнениеот prikazka » Чет Мар 02, 2017 2:47 am

Видяхте ли новите цени на Леонардо? 24 лева грубо за 2кг. Сега вече съм в пълен шах..Първо забелязах,че в някои от големите онлайн магазини определени храни се доставят от други.Например поръчвам от ЕМАГ,а ми я доставя Д-р Стефанов,за консерви и пастети беше основно и си го пише в сайта.После се чудим как така цените стават високи на всяка храна,която се харесва и се наложи на пазара.Един вносител,една цена.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Re: Някой опитвал ли е Optima Grain free?

Мнениеот prikazka » Чет Мар 02, 2017 3:38 am

Не бива да Ви плаши толкова присъствието на зърно в храната. Аз лично избягвам храна с основен протеин риба в големи количества.А другите формули на Оптима също имат зърно и глутен.Колкото и нелогично да звучи,но не съм много доволна от храните от типа на Ориджен.За мен не е нормално котката да ака по 2 пъти на ден и да изхожда повече от колкото е изяла.Ние си хапваме и Хилс и РК понякога и да чукна на дърво за сега не сме имали проблеми.Дори козината от Хилс не пада толкова,когато е периода на смяна.Аплауз и Леонардо също сме взимали често.Моят кот прояде консерви след като му купих гранули на промоция :)Това съвсем сериозно го казвам.От тогава не гледам намаления и разпродажби.Но предпочита консерви с агнешко,може да опитате и Вие.На всичкото отгоре да е затоплена.Затова слагам по една-две лъжички,затоплям леко и той пристига само от аромата.Но номера минава един път на ден с изключение на месеца,в който ядяхме "промоцията"
Това са теми,в които се дискутира именно котешката храна,има и други,но са доста по-назад във форума.Четете ги отзад напред най-добре,ако вече не сте.
viewtopic.php?f=10&t=186&start=915 , viewtopic.php?f=10&t=6164&start=30 ,
Онлайн магазините дават и отстъпки,които варират според стойността.Например аз взимам от Д-р Стефанов първоначална 5% и за 5г редовен клиент,но с малък оборот(за едно коте) съм вдигнала на 6 %.Вземането от магазина е изгодно,защото там дават почти всички 7-10% допълнително,но винаги онлайн е по-евтино отколкото от зоомагазин(поне в София).
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Kot » Чет Мар 02, 2017 10:15 am

Е всъщност емаг продават и на доста други търговци, тоест купуваш си от А или Б, или през Емаг от А или Б, но някои неща са продавани наистина от тях (тоест идват от Румъния).
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот serena70 » Чет Мар 02, 2017 11:34 am

Не, емаг имат т. нар. платформа "маркетплейс" http://www.emag.bg/info/marketplace, чрез която други търговци предлагат своите продукти. Мисля, че на всеки продукт трябва да излиза информация дали се продава от емаг или от такъв партньор. Ако се поръчат стоки на такъв партньор, те се доставят директно от партньора, без да минават през складове и логистика на емаг.
Ами в емаг Леонардо пакет 2 кг е даже 26-27 лева, а тук в един зоомагазин е 30-32. Аз последно поръчах от zoomagazini.com, ама големи пакети.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Re: Някой опитвал ли е Optima Grain free?

Мнениеот Purr » Чет Мар 02, 2017 12:02 pm

Прегледах темите, но не открих отзиви за тази храна.. Въпрос на личен избор е дали да има зърно или не, аз лично не харесвам зърнени храни, защото раздуват, за да заситят. От аплауза не съм имала такъв проблем с изхождането, веднъж на ден и това е, а яде повече от препоръчаните 50гр на ден, защото я оставям на свободен достъп до храна целодневно (откакто отказа консервите).
Вчера минах през вет-а и от него взех малка опаковка Brit Care Cocco Gourmand, с такова желание не е яла нито една гранула до сега! От към състав пак ми се струва,че е ок, в емаг открих, че ги има по-евтини (разбира се) от ветеринарната, 40% протеин и картофи наместо царевица, пък и цената ме устройва.
Споделям, защото съм сигурна, че има и други, които се мъчат да намерят нещо сносно от към $, качество и вкус, а моята Миша много се зарадва на избора ми :)

Инфо за любопитните тук
Purr

Мнениеот s0me » Чет Мар 30, 2017 8:29 pm

Да. Също съм доволен от този модел храна на тази марка. Ползвам Хилс за малки котета, от както котката е при мен (6м), но резултата от Брит ме очарова (цена за качество).

Имам малко затруднение. Купих е от емаг-а на промоция и после изчезна ... изобщо, като марка от там. Някаква идея къде може онлайн да се поръча. Търся 2 кг до 4 кг макс разфасовка.
Аватар
s0me

Мнениеот fantasmagorique42 » Пет Мар 31, 2017 7:42 am

Най вероятно я има в повечето онлайн магазини. Аз лично ползвам зоофаст, там има Брит.
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот Purr » Пон Апр 24, 2017 1:15 pm

За съжаление точно Cocco Gourmand вече я има само в 7кг разфасовка в емаг, не съм открила още къде другаде предлагат точно тази. В зоофаст въпреки, че има Брит, няма точно тази за капризни котки.
Purr

Мнениеот prikazka » Сря Апр 26, 2017 1:39 am

В момента я има в ЕМАГ- Храна за котки Brit Care Cocco Gourmand, 2 кг-18,99 лв.Но пише
"Ограничена наличност".
Дано успеете да си поръчате щом я харесвате.
Аватар
prikazka

Мнениеот malinakupina » Съб Окт 07, 2017 9:48 am

Здравейте! Забелязах в един от онлайн зоомагазините, че вече се предлага храната Н&Д ( Natural&Delicious ) и като състав ми се вижда супер :shock: . Някой да я е пробвал ?
malinakupina

Мнениеот Zla91 » Пон Окт 16, 2017 5:46 am

Здравейте! Не знам дали точно тази тема е мястото където да задам въпроса си, но все пак... Възможно ли е от храната котката ми да пишка по-често? Понеже нашата котана я хранихме с Роял Канин за британки, но поради незнайни причини решихме да и сменим малко храната. Сега я храним с на Happy Cat. Преди ходеше по 4-5 пъти, но в последите дни забелязах, че ходи по 6-7. Та възможно ли е да е от храната, понеже за уринарни проблеми няма никакви други симптоми?
Правописът е като хигиената. Сигурно може и без него, но не е същото...
Аватар
Zla91

Мнениеот fantasmagorique42 » Пет Ное 03, 2017 12:36 pm

Онзи ден видях храна Oasy, попитах в магазина и много ми я похвалиха, но те винаги всичко много хвалят, за сега взех само една малка консерва, но още не съм я отваряла. Продавачката каза, че щели да я зареждат на мястото на Аплауз. Някакви мнения?
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот Kot » Пет Ное 03, 2017 3:01 pm

И аз я видях :) Сухата де. Но не ми хареса, че има млечни съставки, или беше яйца, не помня, но ще е паднало яко консервиране. Взех една италианска stuzzy (суха) май и много я харесаха, сравнително евтина, но не съм задълбавал за проучване все още. Спрян е вносът на Леонардо, дано временно, оказва се, че сега нямаме проблеми с него. Аплауз все още е прегорен (пробвах ги почти всичките), най-жестоко за малки котета, другите по-биват, както си беше и преди, на някои опаковки пише срок на годност 2019 г :shock: Това ще рече че вероятно чак тогава ще има нова партида... Планирам да поръчам от Амазон да видим дали и там е така... Цените излизат двойно, но не вярвам да зареждат Западна и Централна Европа със същите боклуци. Другите версии на аплауз по се търпят, а моите бандити налитат на него както на нищо друго, но им давам по малко.
Впрочем за кой магазин става дума, че аз там знам само в единия Мол и май в Алати има малко магазинче, другите са "общи" с разпространените магазинни боклуци. А тези в мола послъгват май малко, преди ги питах за нещо, а ми отговориха, че няма внос от Румъния, а в София си поръчвах :mrgreen:
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот fantasmagorique42 » Нед Ное 05, 2017 5:40 pm

Мисля Аква мания, че се казва, ама да не те излъжа... На Сливница се намира. По принцип не пазарувам от там и нямам особено мнение, просто като видя зоомагазин винаги влизам да поразгледам къде какво има. Лошо за Леонардо, но поне имам неотворен пакет от нея.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот pepimili » Пон Ное 06, 2017 11:30 am

Имам котарак на 3 години и много обича да хапва готвена храна. Храня го и с котешка храна, но я харесва за не повече от няколко дни. :D
Котката е най-добрият приятел на човека. Тя никога няма да ви обвини, че ядете по нощите. Тя ще яде с вас. https://www.sisi-bg.com/
Аватар
pepimili

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка