[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
повръщане, липса на апетит и ниски левкоцити

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Мнениеот carbo » Сря Юли 11, 2018 3:18 pm

Здравейте,

Котето ми е на 1.5г.

От вчера не е ял (но се беше изакал по-твърдо от обикновено), а последните няколко часа отказва и вода.
Вчера повърна сивкава маса с косми, което не ме притесни.
За съжаление, до сега вече 4-5пъти повръща жълта пяна.
Държеше се по-скоро нормално.

Ходихме до ветеринаря.
Няма температура, но кръвната картина показа много ниски левкоцити (1,9 при долна граница 5,5) и повишени червени кръвни телца (10,83 при горна граница 10) и хемоглобин (176 при горна граница 153).
Изледванията за СПИН и левкемия са отрицателни.
Предписа ни витамини и прахчета за стомаха.
Дадох едно прахче, но него също го повърна.
Сега е вече вял и без настроение.

"Интересните" случки от последните дни са:
Миналата събота хвана гълъб на терасата и малко си е хапнал от него.
Във вторник бяхме палнирали вакцинация, но имаше над 40 градуса и я отложихме. (предположихме, че е от стреса до ветеринаря)
В четвъртък нямаше температура и сложихме ваксина - Feligen.
На следващия ден беше поспалив и после си стана нормален.
И така до вчера....
(В петък пък ми изчезна един бутон от лаптопа, но според ветеринаря е невъзможно да го е изял...)

Принципно не е много по яденето. Два дни едни и също подред не яде. Храни се с консерви от по-вискокия клас и паучове (около 200гр/ден). През ден и по шепа гранули (всякакви видове), които не винаги яде.
Човешка храна не яде.
Пиша последното, тъй като е възможно липсата на апетит да е по-отдавна, но да е била по-слабо изразена и да не сме обърнали внимание, тъй като е ходил до тоалетната минимум по веднъж на ден.

Моля за някакви насоки или съвет как да му помогна - да правим ли друго изследване, да го оставя на мира да му мине ли?
Много ми е мъчно, защото е голям калпазанин и не мога да го гледам такъв оклюмал :(
carbo

Re: повръщане, липса на апетит и ниски левкоцити

Мнениеот Kot » Сря Юли 11, 2018 6:46 pm

Всички съвети така са вятър работа. Знам че гълъбите са носители на много заболявания, като плъховете, може и да не е баш така. Може да се е заразил от него нещо.
А може и да е от ваксината. Аз преди години като си слагах и после хващах грип. Но това са само догадки, лекарят няма ли опит с други ваксинирани?
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Dianka74 » Чет Юли 12, 2018 7:14 am

Здравей. Щом кръвната картина не е добре, трябва задължително да се направят и други изследвания... снимка... ехография и др.... за да се открие причината!!!! Само с едни прахчета за стомах?! ... извинявам се, но това е немърливо отношение на ветеринар!!!!
15.01.2018 г. Голдън завинаги остана на 7 години. Незабравим! Непрежалим! Незаменим!

Изображение
Аватар
Dianka74

Мнениеот joro70 » Чет Юли 12, 2018 1:00 pm

Здравейте,
задължително направете тест за вирусни заболявания- панлевкопения (симптомите са точно липса на апетит , ниски левкоцити и повръщане на жълта течност и пяна), корона вирус , херпес , гиардия , калицивирус.
Миналата седмица моят Слънчо , тъкмо щях да го нося за ваксинация и с тези точно симптоми показа положителен тест за панлевкопения и в момента е на системи и антибиотици в клиниката.
Според мен не е трябвало да бързате с ваксината при тази лоша кръвна картина - ако има вече някаква развиваща се бактериална или вирусна инфекция , ваксината може да влоши нещата.
Другото което може да е - действително да е глътнал нещо несмилаемо или да е събрал топка косми която да не успява да изкара.
И не се бавете много , защото ако не яде нищо повече от 2-3 дни започва да се нарушава функционирането на вътрешните органи
joro70

Мнениеот Kot » Чет Юли 12, 2018 3:05 pm

А Слънчо наскоро ли е прибран или изведнъж е развил болестта?
Дано да се оправи по-скоро. Когато животинките се разболеят е много, много лошо :(
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот carbo » Пет Юли 13, 2018 12:12 pm

Здравейте,

След рентген се оказаха изцяло запълнени черва... изцяло :(
Най-вероятно храна+косми.
При неговия апетит не се знае от кога е започнало да се пълни, но до вторник е акал всеки ден минимум по веднъж и въобще не сме подозирали такъв проблем.
А кръвната картина я правихме след ваксината, чак когато започна да повръща.

Сега е на системи и клизми, но не много резултатно.
Все по-зле се чувства.

Операция при това положение много рискова, ни предупредиха, но се чудя дали да не направим все пак преди съвсем да е станало неспасяемо положението...
carbo

Назад към Здраве при котките