Микроспория

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Re: Микроспория

Мнениеот prikazka » Чет Апр 28, 2016 12:56 am

Във всяка ветеринарна клиника могат да направят посявка.Резултатът се чака дълго,седмица или две.Това е,защото се взема малко материал от козината и се поставя в стъкленица с разтвор и след това се чака,за да се види "какво ще поникне"казано образно.Ако има гъбички по цвета се определя точно какви дори с просто око.Преди време струваше 30 лв в някои софийски клиники.Дори можеше да си закупиш консуматива и да си направиш вкъщи всичко сам.
Най-много се злоупотребява с тия гъбички,слагат ваксини наред,а те са толкова вредни..направете си посявка,за да се успокоите,но ако кожата е чиста и няма зачервявания е безсмислено.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Night shadow » Сря Май 18, 2016 12:38 pm

Котката е в перфектно здраве не е имал микроспория, а доктора е имал нужда от пари!
Night shadow

Мнениеот prikazka » Чет Май 19, 2016 3:43 am

Много се радвам за вас! Аз минах през същия кошмар докато разбера как използват любовта и всеотдайността ни.За съжаление ги наричаме лекари. Единици са тези,които практикуват от любов към професията и са чели,..и продължават да четат.Късмет!
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Enigma » Нед Юли 31, 2016 3:01 pm

Здравейте,

Имам женска котка на година и няколко месеца. Преди време от болно улично коте, бях се заразила с микроспория, като инфекцията се предаде и на останалите членове на семейството, включително и на сина ми, който тогава беше на 2 години. Лечението продължи дълго, на места ми останаха белези, които избледняха бавно, за около половин година.

Като си взехме сегашното коте, веднага го заведох за противогъбична ваксина, казаха ми, че се поставя на всеки 6 месеца. Сега се чудя, дали не сгреших ..
Действително, през тези 6 месеца котката беше здрава, но при първото разгонване я изтървах, избяга и се върна бременна. Нямаше как да я ваксинирам отново докато е бременна, впоследствие забелязах оголено петно, точно над окото. Ветеринарният лекар ми каза, че са гъбички. Започнах мазане с йод, ламизил спрей и на всеки 2 дни - имаверол. За около 2 седмици се оправи, постепенно й поникна нова козина.

Роди 3, на пръв поглед здрави, жизнени котенца. Всичко беше наред през първия месец, след което забелязах, че при две от котета има същия проблем - опадала козина, точно над окото, както беше и при майката. Започнах отново мазане с имаверол, ламизил и йод, като разбира се внимавам много, защото ме е страх да не попаднат в очите. Минаха 10 дни, има подобрение - кожата изглежда по-здрава, вече не се чешат и постепенно започват да се оправят.

Въпросът ми е следният - дали след като котетата поотраснат и майката спре да ги кърми, да ги ваксинирам ? Защото ми се струва, че ваксината само временно замазва нещата, а после, ако не се повтори след тези 6 месеца - почти сигурно е, че котката ще се разболее.

Само да добавя, че котката е дворна, след като се разболя направих драстични промени в храненето й - от предимно гранули, сега редувам с варено пилешко месо и дробчета, малко риба и останалата част - гранули. Давам й и витамини. Предполагам, това също е повлияло благоприятно на бързото й възстановяване. Има ли нещо друго, което мога да направя, за да и подсиля имунитета?
Enigma

Мнениеот animalprograms » Нед Юли 31, 2016 6:06 pm

Въпросът за ползите и вредите ваксините е достатъчно сериозен. Мненията, особено по форумите, могат да бъдат противоречиви, неоснователни и объркващи. Аз пуснах търсене с "antimycotic vaccine cats". Излязоха обаче синонимни понятия от англоезичния свят -- Dermatophytosis и Ringworm.

Аз бих се допитал със сигурност първо до проф. Методи Александров (София, т. 028689329). Заразните болести и ваксините са просто неговата материя.
Аватар
animalprograms

Мнениеот natispain » Пон Авг 01, 2016 8:40 am

Може ли да сложите снимка на петното над окото? Над едното око или над двете? Има ли малко козина или е съвсем без козина петното?
Аватар
natispain

Мнениеот Enigma » Пон Авг 01, 2016 11:33 am

Благодаря за отговорите!

Засегнатите участъци са в областта между очите и ушите, козината не е опадала напълно, по-скоро оредяла. Кожата изглежда удебелена и възпалена, има сърбеж.
Аз отначало се усъмних за ушна краста, но докторът прегледа ушите с лупа, те изглеждат здрави отвътре, няма секрет, характерен за крастата.

Нещо не мога да кача снимки от компютъра, по-късно ще пробвам отново.
Enigma

Мнениеот animalprograms » Пон Авг 01, 2016 12:05 pm

Говорите за слепоочията. Те може да оредяват забележимо през лятото. Това, заедно с чесането и удебеляването нямат много общо с микроспория. Микроспорията се проявява с гладки оголени петна, които се разширяват към периферията. Козината и роговицата по периферията на просто се ронят при най-леко издърпване.
Аватар
animalprograms

Мнениеот natispain » Пон Авг 01, 2016 8:33 pm

Моите три котки имат оредяла козина на тия места когато поотраснаха. Не забелязвам кожата да е удебелена и не се чешат. Ветеринарите ми казаха, че е нормално и повечето котки са така. Не питах дали само европейската късокосместа. Моите 3 са такива.
Аватар
natispain

Мнениеот Enigma » Пет Авг 05, 2016 1:24 am

Здравейте,

Както се усъмних в началото - бебетата се оказаха с ушна краста, което е по-малкото зло, в сравнение с гъбичките, които са заразни и за хората. Лошото е, че като си от малко населено място е трудно да случиш на добър ветеринар и загубих доста време, нерви, а и средства и не на последно място - изтормозих животните напразно..
От 2 дни сме на капки, като преди това почиствам ушите с тампон, мажа и с Ветеузан - сърбежът видимо намаля, а с това и кожата придоби по-здрав вид. Скоро ще навършат 2 месеца и ще ги третирам с противопаразитни пипети. Дано да се оправят бързо мъниците, много си ги обичам, а вече като ме видят милите, че приближавам с лекарство и бягат през глава.
Enigma

Мнениеот Koteto Misi » Нед Сеп 25, 2016 1:18 pm

Здравейте,
Досега не съм писала по форуми за нищо. И съм съвсем нова тук. Та положението при мен е следното: прибрах Миси от улицата преди месец. Беше съвсем малка(на около месец) и уплашена, с мокри очички. Заведох я на ветеринар, обезпаразитиха я външно и вътрешно и за очити й изписаха капки или по точно лосион за почистване. На по късен етап лекувахе и конюнктивит. С това се справихме, но преди седмица и открих едно сухо люспесто петно под мишничката, което не беше плешиво а по-скоро оредяло. Веднага я заведохме на вет. Обръснаха петното и ни дадоха Екзефарм С и една пудра за третиране по веднъж на ден. Добре но след още няколко дена се появиха такива петна и по опашката корема и задното краче. Пак я заведох на вет. Казаха ми, че вс е добре и да продължавам да я мажа. Да ама аз сега нз това микроспория ли е или не? Възможно ли е да е краста? Гледам я в апартамент и се чудя котешката краста заразна ли е за мен? Милата Миси много искам да й помогна.. Ще отидем утре при др вет е ще поискам да направят изследване. Вие каво мислите? Ще съм благодарна за съвет:)
Koteto Misi

Мнениеот tochica » Съб Дек 16, 2017 7:42 pm

Някой има ли впечатления от Itradrops, активната съставка е итраконазол? Лу пие от три дни и днес ми се струва доста ленива.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот vilytoo » Пон Мар 05, 2018 12:35 pm

Здравейте , ако може да ми кажете от къде си купихте Itradrops? В каква дозировка ви го предписаха,колко време и как върви лечението на котето?Опитвом се да си излекувам един уличен котарак и воденето при ветеринар си е чисто мъчение за животинката,е,водихме го ,питахме ,снимахме,мазахме с различни неща,само широкоспектърни антибиотици ни дават да пие,и няма никаква полза.
vilytoo

Мнениеот tochica » Сря Мар 07, 2018 8:54 pm

Ще пиша на ЛС.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот vilytoo » Нед Мар 11, 2018 1:01 pm

Ето и какво пишат руснаците в техните форуми http://egida.by/forum/107-6392-1
vilytoo

Предишна

Назад към Здраве при котките