Странна слуз от дупето на британче

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Странна слуз от дупето на британче

Мнениеот Hristo Dimitrov » Вто Фев 13, 2018 11:04 am

Здравейте,
Имаме двумесечно британче, на което вече втори ден жена ми вижда някаква слуз на дупето докато си играе и го почиства със салфетка.
Разбрах от приятел, че понякога се появява проблем с аналната жлеза, която събира много неприятен секрет, но котето не проявява никакви подобни за аналната жлеза симптоми.
Храним се редовно с пауч и гранули на Роял Канин, ходи по два пъти по голяма нужда, няма да споменавам за пишането... :D много е игриво и активно и не си търка дупето никъде по мебелите, за да индикира някакъв проблем с жлезата.
Самия секрет е подобен на ако, но по светъл и миреше на ако. Чувал съм, че секрета от аналната жлеза е с отвратителен мирис...
Въпроса ми е има ли повод за притеснения или това е нормално и е добре, че секрета от жлезата(ако е от нея) си излиза сам?
Благодаря!
Hristo Dimitrov

Re: Странна слуз от дупето на британче

Мнениеот prikazka » Вто Фев 13, 2018 11:50 pm

Здравейте!
Не слушайте кой какво ви казва,а се консултирайте с ветеринарен лекар.При котките проблеми с анални жлези няма по принцип,а пък котенцето е толкова малко...Не е нормално да има слуз в акото или да се отделя както вие обяснявате. Обезпаразитено ли е вече с препарати за котенца над два месеца,а не с бебешки?
Най-добре наистина идете на лекар,защото причините могат да са много.Има и сериозни заболявания с подобни симтоми.Възможно е проблемът да е и в храната,затова Ви трябва специалист.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Назад към Здраве при котките