Паразити и противопаразитни препарати

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Re: Паразити и противопаразитни препарати

Мнениеот fantasmagorique42 » Нед Юни 11, 2017 10:59 am

Напоследък забелязах разни мравки да се навъртат около купичките на Фрейя. С какъв препарат да пръскам, който да е безвреден за котката? Четох за Биокилл, някой използвал ли го е, да сподели впечатление?
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот prikazka » Нед Юни 11, 2017 3:11 pm

Аз го ползвам само него. Доволна бях много . Тая година пръсках три пъти и пак се появяват. Явно нашествието е голямо, но с друго не смея да рискувам.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот namelessdess » Чет Сеп 21, 2017 3:10 pm

Здравейте!
Имам ОГРОМЕН проблем, а именно - бълхи. Нашествие, колония, не знам, но милото ми животинче никога не е било така! Онзи ден какво го видях, че се чеше и като го взех изпаднах в ужас - беше пълен, избих поне десет докато ровех и на всичко отгоре - целия е в яйцата им. Убивах, скубах, ресах - животното ми се стресира, вече не дава - а и той е дългокосмест и просто ужасът е пълен. Веднага до аптеката и взех фронтлайн, лекарката каза, че и за яйцата ще помогне и аз накапах. Четох, гледам, че повечето тук го ползвате. Обаче при мен няма резултат - докато накапах и избих 3, на другия ден още 2, днес пак 2 и яйца, виждам го да се почесва, вече не така диво като преди, но пак като се разровя докато спи - виждам по някоя да шава и ми призлява. Очаквах да умрат, но явно няма да стане :? Казаха да не го къпя сега, а после след няколко дни. Страх ме е да взема нов препарат за капане и наистина не знам как да се отърва от тази напаст, която ми съсипва животинчето! За това моля ви, ако имате някакво решение - кажете. :cry:
Изображение
Аватар
namelessdess

Мнениеот prikazka » Пет Сеп 22, 2017 11:34 pm

Frontline Combo действа и на яйцата,защото има и Frontline ,както и на някои други паразити.Ако,обаче,опаразитяването е голямо освен котето трябва да почистите хубаво цялата среда(жилище)-прахосмукачка навсякъде където има най-много прах(зад легла,мебели..),изтупване..и ако трябва пръскане с препарат,който Ви препоръчат.Ако имате двор добре е да го третирате и него. Frontline Combo е добър според мен,ние сме в къща и съм хващала бълха навън на краката ми,но вътре не съм намирала цяло лято. http://dddmagazin.com/fendona-60-sk-10-ml това е препарат,който сме ползвали за двора,но вътре не съм,пише,че е безвреден за хора и животни,но се чака 2ч(то си пише).Чела съм,че пръскат вътре с фронтлайн-спрей,ръсят от пудрите за паразити,но при такава инвазия и вас трябва да хапят.

п.п.А Frontline трябва да действа напълно едва след 48ч.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот namelessdess » Нед Сеп 24, 2017 6:18 pm

Приказка, минаха повече от 48 ч. и гадините се разхождаха необезпокоявани, а аз ги трепех ръчно. Днес изкъпах Тай с обикновен шампоан, за да не предозирам с такъв за паразити. Измъчихме се взаимно - стоях час в банята, посках, чистих, изподра ме и изглеждам така сякаш съм се била с 5 диви котки, не с една. :D Хванах поне още 6 бълхи, които щом го намокрих започнаха да излизат към врата му. Четках го за яйцата им. Надявам се да съм изчистила всичко, но не знам, много зле стана накрая и разбрах, че трябва да го вадя преди да ми изподере очите. После един час не искаше да ме вижда и бягаше. :lol: Сега спи, мисля, че стресът му дойде в повече, но се надявам да облекча положението. А утре вече ще мина да взема пудра, за да сложа, ако пак се появи нещо преди да стане време за нов препарат. Също така ще взема и препарат за вкъщи.
Изображение
Аватар
namelessdess

Мнениеот mar » Пон Яну 08, 2018 6:16 pm

Да попитам какви хапчета за вътрешни паразити ползвате и какви са ви отзивите за Цестал Кет ?
mar

Мнениеот joro70 » Вто Яну 09, 2018 9:29 am

Prazitel (за котки)
http://asklep-pharma.com/media/1309/prazitel-cat.pdf

Като активни съставки е същото като Цестала , но е овкусено .
Само да не го объркате с Празимек-Ц .В листовката на празимека пише че уж нямало странични реакции , но съм срещал коментари че има случаи на натравяне.

Трябва да прецените дозата спрямо теглото на котето.

А също и Авокеит http://www.zoovet2010.com/bg-product-details-43.html

Мисля че Авокейта-а влияеше на повече видове паразити в сравнение с Prazitel или Cestal - вкл. дирофиларията
joro70

Мнениеот mar » Сря Яну 10, 2018 7:36 pm

Да благодаря той няма паразити но вета каза да му давам профилактично тъй като излиза покрай други котки иначе ми е чист давах му един път бихелдон беше на годинка не бях доволна после празимек но прочетох доста оплаквания и го спрях та за това сега съм взела цестала да видим с него
mar

Мнениеот prikazka » Чет Яну 11, 2018 12:54 am

Аз давам Цестал и не сме имали никога проблеми от него.Последния път дори дадох по-голяма доза,защото не успях да го премеря.
А що се отнася до Празимек не мисля,че трябва да се притеснявате след като до сега не сте имали проблеми.Според много ветеринарни лекари то действа"безотказно" и е едно от най-добрите за котки.Лошата слава идва от проблеми при кучешкия,но там си има и противопоказания за някои породи.Моят котарак направи жестока реакция след прием на Празимек като малък,но не стана ясно дали е от него..по-скоро интоксикация от многото умиращи паразити в него.Това може да стане и при прием на друг препарат когато животното е много опаразитено.Бебешките противопаразитни са много щадящи и не действат на всички вътрешни паразити,затова при преминаване към хапче за възрастни може да се случи подобно нещо,както и при животни,които не са обезпаразитявани вътрешно много дълго време.Това не означава,че хапчето е лошо :)
Аватар
prikazka

Мнениеот Kot » Чет Яну 11, 2018 1:42 pm

Аз не съм ги обезпаразитявал много време, последното беше преди 3 години може би със специално лекарство против белодробни паразити, тогава носих и матриал за изследване, нямаше нищо, но те нямат контакт с външна среда и не ходя с обувки вкъщи. Като се има предвид как двама от бандитите - Гергана и Черньо не могат да бъдат премерени, не смея да рискувам. Хеле Гергана, и сега да я гушна прав и почва да се оглежда уплашено, а като пътуваме за Варна и обратното я ловя с часове. Хеле Черньо пък въобще не може да бъде прегледан, трима души да го държат не могат го удържа, мечок, а и го е страх много. Дано не ни се налага...
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот mar » Чет Яну 11, 2018 5:38 pm

Моя го слагам на кантара няма проблем а за хапчетата знам че има и овкусени уж да се приемат по лесно моя и тях не ги иска абе изобщо никакви но като се налага давам му ги същотото е и с пудрата или ампула за външни паразити а само като чуе вратата на банята и се барикадира в гардероба голям дивак си е някой може ли да обясни за тези белодробните паразите не съм запозната ?
mar

Мнениеот prikazka » Пет Яну 12, 2018 2:25 am

Таблетките Цестал се водят овкусени,ако не бъркам пишеше "с вкус на дроб",но това не направи упражнението по-лесно и бързо :)
А за белодробните паразити..явно се има предвид за Дирофиларията,но мисля,че за котките този проблем е много преувеличен,поне за нашите географски ширини.Вижте в гугъл подробно какво представлява паразита,пренасян чрез комарите. Някъде четох лятото,че за разлика от многото случаи при кучета котка диагностицирана с дирофилариоза у нас няма.
Аватар
prikazka

Мнениеот Kot » Пет Яну 12, 2018 9:23 am

При нас беше специфичен случай, тъй като докторът се надяваше, че проблемите с дробовете на Рижо може да са от паразити, рядко срещан случай, но възможен, обаче нямаше ефект от лекарството, нито се хвана нещо на изследването. С времето ефектът от "лекарството", което му давах, отшумя и нещата малко се пооправиха. Явно спринцовките с лекарството бяха много горчиви, защото никой не ги харесваше, а Рижо се спираше, когато го приклещя и стои мирно, но тъкмо пръсна със спринцовката и той си извърти леко главата и отваря устата, така че струята минава през нея - от едното му ухо към другото, без да влиза нищо :mrgreen: Голям лисик.
Преди години бях гледал как ловят камили в Австралия с джип, тъкмо я понастигнат и хвърлят ласото и тя изведнъж се забавя и ласото пада пред нея :) Животните са много умни, за разлика от повечето хора.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот joro70 » Пет Яну 12, 2018 9:50 am

А за белодробните паразити..явно се има предвид за Дирофиларията

Белодробните глисти и дирофиларията са различни неща.
http://www.znam.bg/com/action/showArtic ... ectionID=1
На белодробните глисти Цестала и подобните , не действат.
joro70

Мнениеот prikazka » Пет Яну 12, 2018 9:09 pm

Жорж, благодаря за поправката. Чета белодробни,а мисля за сърдечни. Явно защото много се говори за това напоследък.
Аватар
prikazka

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве при котките